img

Chlorofil i jego cenne właściwości

Chlorofil to upłynniona forma światła słonecznego, które dostarczane w odpowiednich ilościach, może mieć zbawienny wpływ nie tylko na wygląd naszej skóry, ale również na nasze codzienne samopoczucie. Cząsteczki chlorofilu są bardzo podobne do cząsteczek hemu, które występują w ludzkiej krwi. Chlorofil ma bardzo dobry wpływ na nasze narządy, oczyszcza je, a także niszczy rozwijające się w naszym organizmie chorobotwórcze grzyby i bakterie. Jakie jeszcze cenne właściwości posiada i kiedy należy go stosować?

Chlorofil - właściwości lecznicze

Wskazaniem do przyjmowania chlorofilu jest przede wszystkim stan przemęczenia lub nadmiernego stresu. Chlorofil polecany jest także osobom, które nie otrzymują na co dzień wystarczającej ilości światła słonecznego. Wykazuje działanie oczyszczające (zobacz na: https://duochlorofil.pl/chlorofil-wlasciwosci-zastosowanie), okazuje się szczególnie pomocny w usuwaniu toksyn z naszego organizmu, w tym również metali ciężkich. Chlorofil wzmacnia układ krwionośny, reguluje ciśnienie tętnicze, ma również dobry wpływ na krzepliwość krwi. Zalecany jest kobietom zmagającym się z problemem nieregularnego cyklu miesiączkowego. 

Chlorofil może okazać się również pomocny w uregulowaniu funkcjonowania tarczycy oraz trzustki. Systematyczne spożywanie chlorofilu prowadzi do wzmocnienia organizmu oraz polepszenia pracy układu immunologicznego. Jako źródło energii może okazać się również pomocny w leczeniu anemii. Chlorofil posiada także właściwości pobudzające laktację u kobiet karmiących piersią. Dzięki swojemu działaniu regenerującemu, niszczy wolne rodniki, wpływając również na odnowę komórek. Zielony pigment pobudza ponadto wytwarzanie witamin A, E oraz K. Może być dobrym środkiem zwalczającym problem związany z zakwaszeniem organizmu.

chlorofil właściwości

Na co pomaga chlorofil?

Chlorofil zalecany jest przede wszystkim przy wzdęciach, zgadze, niestrawnościach oraz gazach jelitowych. Pomaga przy wielu dolegliwościach trawiennych, wpływając korzystnie na bakterie jelitowe. Dzięki temu, że poprawia procesy metaboliczne, może być stosowany dla zachowania prawidłowej wagi ciała. Substancja ta zaopatruje w tlen wszystkie komórki naszego organizmu, dlatego też oczyszcza krew z wszelkich toksyn i pomaga w obniżeniu poziomu cholesterolu. Regularne spożywanie chlorofilu zmniejsza ryzyko zawału serca oraz miażdżycy, pomaga również zachować zasadowe pH organizmu.

Na co jeszcze pomaga chlorofil? Substancja ta może być również stosowana przy bólach gardła, problemach ze stawami oraz stanach zapalnych skóry. Chlorofil szczególnie zalecany jest cukrzykom, gdyż zmniejsza u nich zapotrzebowanie na insulinę. Co ciekawe, zielony pigment znajduje coraz szersze zastosowanie również w kosmetyce. Stanowi przede wszystkim naturalną alternatywę dla sztucznych, a co za tym idzie - szkodliwych barwników. Chlorofil stosowany jest między innymi do produkcji kremów, mydeł i perfum.

Doskonale sprawdzi się jako składnik bazowy kremów przeznaczonych dla cery tłustej, mieszanej, a także szarej i zmęczonej. W związku z tym, że chlorofil wykazuje także właściwości antyseptyczne, może być stosowany jako składnik wzmacniający działanie dezodorantów. Substancja ta posiada ponadto właściwości nawilżające oraz poprawiające regenerację uszkodzonej skóry.

Jak spożywać chlorofil?

Chlorofil najlepiej dostarczać za pośrednictwem warzyw pochodzących oczywiście z ekologicznych upraw. Dobrze jest spożywać warzywa te w surowej postaci - doskonale sprawdzą się zatem świeże sałatki, surówki czy własnoręcznie wyciskane soki. Dobrym pomysłem okaże się również samodzielne sporządzanie zielonych koktajli na przykład ze szpinaku lub jarmużu.

Najlepszym źródłem chlorofilu okażą się zielone części porów, brokułów, selera, a także natka pietruszki, rzepa, ogórek, kalarepa i liście buraków. Jeżeli nie mamy na co dzień czasu na przygotowywanie dań i napojów z udziałem chlorofilu, możemy wspomóc się odpowiednią suplementacją. Wybierając odpowiednie produkty, sprawdzajmy dokładnie ich skład - ważny, aby był on naturalny, co pozwoli na zdecydowanie lepszą przyswajalność substancji odżywczych.

Artykuł partnera zewnętrznego, chlorofilwplynie.pl

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz