img

Akcesoria, które sprawdzą się podczas grillowania – zobacz grillowe niezbędniki!

Gdy tylko kończy się zima i zaczyna robić się ciepło - coraz więcej czasu spędzamy na świeżym powietrzu. A to łączy się z grillowaniem! To w końcu jedna z ulubionych aktywności (i sportów) Polaków. Dobre jedzenie, słońce, zieleń – czego chcieć więcej? Odpowiednich akcesoriów, które znacznie ułatwią nam grillowanie!

Prawdziwą frajdą jest grillowanie z niezbędnymi produktami – i mowa tu nie tylko o mięsie. Różne grillowe gadżety sprawdzą się w wielu przypadkach. Sprawdź, co ci się przyda!

Idealne do mięsa

Jednym z gadżetów, który idealnie sprawdzi się podczas grillowania jest widelec do przygotowywania kiełbasek. Zakończony jest specjalnym szpikulcem, który pomoże w nakłuciu kiełbasek. Dobrze postawić na taki model, który nie będzie się nagrzewał i nie poparzy ręki.

Lubisz szaszłyki? Po co nabijać mięso na drewniane patyczki, które mogą się spalić? Postaw na tzw. szpilę do szaszłyków, która świetnie nadaje się do grillowania. Oprócz mięsa możesz na nie wbić owoce lub warzywa. Są bardzo wygodne, dodatkowo jest możliwość wielokrotnego użytku.

Dobrze jest zainwestować też w specjalne koszyki – pojemniki do pieczenia ryb czy mięs. Dzięki temu nie kładziemy ich bezpośrednio na ruszcie. Mamy więc pewność, że nie rozpadną się podczas przygotowywania. Po prostu umieszczamy rybę lub kawałek mięsa w specjalnej siatce i kładziemy na grilla! Nie zapominajmy o obracaniu!

Akcesoria, które ułatwią grillowanie

Żeby rozpalić grill – potrzeba nieco siły. Zamiast w niego uparcie dmuchać, znacznie lepiej jest użyć specjalnego wachlarza. To sprytny gadżet, który pomoże nam szybciej rozżarzyć ogień! Dzięki temu nie musimy zbliżać się do grilla, a dodatkowo ma on kompaktowy rozmiar. 

Po grillowaniu – zawsze należy wyczyścić sprzęt. Ułatwią to inne akcesoria, dzięki którym skrobanie czy szorowanie nie będzie już takie straszne. Postaw m.in. na szczotkę do czyszczenia grilla, której twarde włosie pomoże z zaschniętym tłuszczem czy resztkami jedzenia. Często wykonuje się je ze stali nierdzewnej. Dzięki temu starczają na naprawdę długi czas.

Oprócz szczotek – możemy też postawić na skrobaki do czyszczenia grilla (świetne w przypadku ciężkich zabrudzeń) oraz preparaty do mycia. Bez nich nie uda się żadne skrobanie! Dobre płyny świetnie pomogą nam w czyszczeniu – zwłaszcza, jeśli chodzi o naprawdę ciężkie do usunięcia zabrudzenia. Czysty grill = zdrowsze jedzenie! Dlatego po każdym użyciu należy dokładnie oczyścić cały ruszt. Ciesz się smacznymi potrawami!

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz