img

Idealny zestaw dla młodej mamy

Narodziny dziecka to radosny, pełny emocji czas, jednak wiąże się z nim również mnóstwo przygotowań i stresu, który szczególnie odbija się na zdrowiu i samopoczuciu mamy. Dlatego też rolą taty oraz pozostałych członków rodziny, a także przyjaciół, jest zadbanie o to, by kobieta czuła się komfortowo, miała zapewnione wszystkie niezbędne akcesoria i pomoc, by w chwilach gorszego samopoczucia mieć pewność, że jej maleństwo będzie pod dobrą opieką. Jednak co kupić młodej mamie, by pomóc jej w opiece nad dzieckiem w tych pierwszych, najtrudniejszych momentach?

Co przyda się mamie?

Podczas kompletowania wyprawki dla dziecka jeszcze przed jego narodzinami wielu niedoświadczonych rodziców za bardzo skupia się na wybieraniu produktów jedynie dla dziecka, w rezultacie czego zdobywają wszystko, co tylko mogłoby się przydać maleństwu, zapominając o samych sobie. Komfort i dobre samopoczucie rodziców jest jednak równie ważne, co zdrowie i dobre samopoczucie malucha. Dzieci bowiem wyczuwają emocje znacznie silniej niż dorośli, dlatego odczują każdą zmianę nastroju mamy, a ich humor i samopoczucie się pogorszy wraz z tym jego opiekunów. Dlatego też nie należy zapominać o swoich potrzebach, dla zdrowia własnego i swojej pociechy.

Ekspert Hulahop.Pl radzi, by podczas kompletowania wyprawki dla dziecka, zadbać również o skompletowanie niezbędnych przyborów dla mamy i tacy. By mieć pewność, że się o tym nie zapomni, warto stworzyć kilka list: jedną z produktami dla dziecka (najlepiej podzieloną na trzy podkategorie: do kupienia przez mamę, tatę i do wspólnego wybrania), dla mamy i dla taty. W ten sposób będzie można spokojnie i w uporządkowany sposób stworzyć zbiór produktów, które należy kupić. Potem wystarczy jedynie je znaleźć i zamówić za pośrednictwem stron internetowych sklepów z zabawkami i akcesoriami dla dzieci i rodziców, które specjalizują się w tego typu produktach.

Zastanawiając się nad konkretnymi produktami nie należy również starać się na siłę na sobie oszczędzać. Nie zawsze najdroższe produkty są najlepsze, jednak kupowanie najtańszych może sprawić, że narobią ci więcej kłopotu niż pomocy, której od nich oczekujesz. Dlatego też podczas wybierania akcesoriów nie sugeruj się jedynie ceną i opisami znajdującymi się w kartach produktów, ale weź również pod uwagę oceny wystawianie przez klientów i ich opinie znajdujące się w komentarzach pod danymi akcesoriami. Dzięki temu zdobędziesz możliwie najbardziej obiektywne informacje, które pomogą wybrać coś w odpowiednio niskiej cenie o doskonałej jakości. Pamiętaj również, by zwracać uwagę na certyfikaty, takie jak: CE, Oeko-Tex Standard100 czy GOTS, które świadczą o doskonałej jakości materiałów, z których wykonane zostały przedmioty, oraz o ich bezpieczeństwie i braku domieszek szkodliwych substancji.

Co kupić?

Jest wiele produktów, które przydadzą się świeżo upieczonej mamie. O wielu z nich możesz nawet nie myśleć, do póki nie znajdziesz się w podobnej sytuacji, dlatego też warto przeczytać kilka poradników czy książek na temat wychowania dzieci (książki mogą być również dobrym prezentem dla mamy, by urozmaicić jej czas w szpitalu i zapewnić źródło rzetelnej wiedzy na temat opieki nad maleństwem). Warto się z nimi zapoznać, by wiedzieć, jak ułatwić życie młodej rodziny, by nieco ją odciążyć.

Pośród produktów, które z pewnością przydadzą się mamie, znajdziesz między innymi pas poporodowy, który pomoże kobiecie zadbać o swoje ciało po porodzie. Rozciągnięta skóra na brzuchu potrzebuje czasu, by się prawidłowo wchłonąć, pas pomoże ją podtrzymać, by się dalej nie wyciągała, a dzięki oddychającemu materiałowi nie dojdzie do odparzeń, które mogą wystąpić w przypadku stosowania nieodpowiedniej bielizny ciążowej.

Warto również pomyśleć o akcesoriach, które ułatwią mamie opiekę nad maluchem. Znajdziesz wśród nich wszelkiego rodzaju szumiące misie, usypiacze, projektorki czy takie gadżety jak elektroniczna niania, dzięki którym nawet będąc w innym pokoju niż dziecko, kobieta będzie mogła mieć je na oku, upewniając się, że oddycha i nic mu nie jest. To doskonałe akcesorium dla całej rodziny, które zdecydowanie uspokoi rodziców, szczególnie nocą, w czasie, gdy podczas snu może dojść do śmierci łóżeczkowej. Odpowiednie ustawienie elektronicznej niani sprawi, że dorośli będą mogli sprawdzać, czy dziecko oddycha w dowolnym momencie bez konieczności opuszczania sypialni, dzięki czemu nie tylko szybciej zareagują w wypadku problemów z oddychaniem maleństwa, ale również będzie im łatwiej odpocząć bez konieczności podnoszenia się z łóżka co godzinę czy dwie.

A kiedy nadejdzie dzień, każda mama z chęcią skorzysta z pomocy do karmienia dzieci. Sprezentuj jej laktator, wygodne butelki ze smoczkami dla maluchów oraz wygodną poduszkę w kształcie rogalika bądź fasolki, dzięki której będzie mogła w komfortowy sposób nakarmić maluszka bez względu na to, gdzie aktualnie się znajduje.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz