img

Jaką whisky wybrać na prezent?

Poszukując odpowiedniego alkoholu na męski prezent warto rozważyć podarowanie whisky. Wyróżnia się ona długoletnią historią, sposobem produkcji i niesamowitym smakiem. W poniższym poradniku opisano jak wybrać whisky aby nie zaliczyć gafy. Nazwiska takich osób jak choćby George Ballantine, bracia John czy też James Chivas i John Jameson to osoby stojące za powstaniem tego szlachetnego trunku. Mimo, że dzieli nas blisko 100 lat od czasu powstania whisky, to firmy takie jak  Ballantine's, Chivas Regal a także Jameson działają do dzisiaj. 

Z pewnością whisky zaliczana jest do kategorii alkoholi wyższej klasy. Od zawsze kojarzona jest ona ze smakiem i klasą. Taki prezent na pewno będzie odebrany jak podarunek od osoby z gustem. Jednak jak odróżnić dobre whisky od tych z niższej klasy? Jaki gatunek i marka będą najbardziej odpowiednie?

Poniżej każdy znajdzie odpowiedzi na nurtujące pytania ze świata whisky. Mini przewodnik pomoże dobrać trunek do okazji takch jak Boże Narodzenie czy urodziny, tak abyśmy miel pewność, że będzie to trafiony prezent.

Charakter i osobowość- czy mają znaczenie?

Wybierając alkohol, warto mieć na względzie osobę, którą chcemy obdarować. Bardzo często osobowość ma duży wpływ na smaki i nasze ulubione alkohole. Dodatkowo, koneserzy whisky rozróżnią i doszukają się każdej nuty smakowej.

1. Dla aktywnego faceta

W obecnych czasach mężczyźni prowadzą bardzo szybkie i intenstywne życie. Pomiędzy pracą, siłownią i domem warto znaleźć chwilę na relaks i oddech. Dla współczesnego aktywnego mężczyzny zdecydowanie najlepsza będzie Ballantine's Finest. Jest to whisky zajmująca czołową pozycję w kategorii Scotch Standard Blended Whisky w konkursie "Whisky Bible", który od wielu lat opracowywany jest przez Jima Murraya.

W Ballantine's Finest odnajdziemy nutę jabłek, gruszek, licznych kwiatów a także ziół. Całość ubogaca wanilia. Dzięki składnikom whisky pozostaje elegancka i mocna, jednak wanilia i gruszka dodaje jej subtelności i słodkości. Na dowód jakości tego trunku, Ballantine's Finest jest numerem 1 w sprzedaży w aż 12 krajach Europy.

2. Dla doświadczonego faceta

Dla dojrzałego mężczyzny polecana jest Ballantine's 12yo. Jest ona stworzona z wielu rodzajów whisky szkockiej, wśród których każda leżakowała aż 12 lat w beczkach wyknanych z dębu.

Taki prezent powinien ucieszyć każdego dojrzalszego faceta, jednak według eksperta Dariusza Fabrykiewicza, warto rozważyć jeszcze zakup whisky 17-, 21- a nawet 30-letniej.

3. Dla konesera

Dla osób prawdziwie znających się na rzeczy najlepsza będzie Chivas Regal. Jedną z nich będzie 12-letnia bursztynowa whisky z nutą owoców z sadu i polnych kwiatów. 

Według eksperta jest to pełne bogactwo smaków z posmakiem orzechów i toffi.

W  Chivas Regal wyczuć można już smak gorzkiej czekolady i nuty kwiatowe. 25-letnia jest już cześcią kolekcji limitowanej. W niej odnajdziemy posmak pomarańczy a nawet marcepanu.

4. Dla spontanicznego mężczyzny

Dla osób energicznych i kreatywnych najlepsza będzie whisky Jameson. Ma ona zieloną butelkę i cechuje ją łagodny smak. Posiada ona domieszkę wanilii i orzechów.

Liczą się szczegóły

Jeżeli chcemy ubogacić nasz prezent możemy dodać do niego akcesoria jak np. piersiówkę, designerską puszkę czy szklanki.

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz