img

Ruchome siedziska – co wybrać?

W każdym domu znajdują się krzesła, fotele, czy pufy. Jednak czasami potrzebny jest mebel do siedzenia, który ma zapewnić szczególne wymagania. Do takich siedzisk, zaliczyć można fotel bujany, krzesło do biurka, podwieszany fotel. Łączy je to, że są ruchome, chociaż są zupełnie inaczej skonstruowane i mają inne zadania.

Krzesło do biurka

Na szczególną uwagę zasługuje krzesło dla dziecka. W przeciwieństwie do osoby dorosłej, dziecko rośnie a jego kręgosłup jest bardziej podatny na nieprawidłową postawę. Dlatego jego wybór jest trudniejszy niż dla dorosłych. Odpowiednio dobrane krzesło będzie wygodne, funkcjonalne i właściwe dla prawidłowej postawy.

Jak wybrać właściwe krzesło do biurka dla dziecka?

Najważniejszym aspektem wyboru krzesła jest regulacja wysokości. Dziecko rośnie, więc wysokość krzesła należy ustawiać w zależności od potrzeb. Regulacja zagłówka, głębokości siedziska i podłokietników, sprawią, że siedzenie będzie komfortowe, a postawa prawidłowa. Stopy dziecka w pozycji siedzącej mają dotykać podłogi a cała postawa przyjmować kąt prosty. Ważne jest także, by materiał, z którego krzesło jest wykonane, przepuszczał powietrze.

Krzesło do biurka dla dziecka ranking

Największą popularnością cieszą się krzesła obrotowe. Modele dedykowane dzieciom z możliwością regulacji wysokości, podłokietników i oparcia. Dostosowują się one do kształtu pleców osoby siedzącej. Na uwagę zasługują też ergonomiczne krzesła nieobrotowe, z możliwością regulacji wysokości siedziska. Mają one wyprofilowane oparcie, zapewniające prawidłową postawę. Wiele osób decyduje się na zakup nieruchomego krzesła dla dziecka.  Należy wtedy wymierzyć, by rozmiar był odpowiedni. Jednak należy się liczyć z tym, że dziecko szybko z niego wyrośnie.

Na co jeszcze zwrócić uwagę, wybierając krzesło do biurka?

Ekspert sklepu Meblujesz.pl radzi, by zwrócić uwagę na mechanizm hamujący kółek i stabilność krzesła. Kółka muszą być odpowiednio dobrane do powierzchni, na której krzesło będzie stało. Ważne jest, by dla młodszych dzieci, było ono atrakcyjne wizualnie. Może być zdobione postaciami z jego ulubionych bajek.  Na uwagę zasługuje też wyposażenie krzesła w podnóżek. Poprawia to komfort siedzenia.

Fotel bujany

Oprócz obrotowego krzesła sklepy oferują też inne ruchome siedziska. Należy do nich bujany fotel. Po pracy przy biurku, można na nim wypoczywać przed telewizorem. Zapewni nam komfort i odpoczynek.

Jaki fotel bujany wybrać?

Ten mebel przeżywa swój renesans. Jest znowu modny, a oferty sklepów kuszą nas modelami z wikliny, giętego drewna, stali nierdzewnej, tworzywa sztucznego, a nawet klasycznym fotelem z dołączonymi płozami. Fotele z drewna, świetnie wkomponują się do każdego wnętrza. W nowoczesnej aranżacji odnajdą się designerskie, nietypowe bujaki, fotele z tworzywa sztucznego, czy stali. Styl klasyczny, to fotel z wikliny, rattanu, giętego drewna.

Podwieszany fotel

Ten nowoczesny mebel, to propozycja sklepów nie tylko na taras, ale także do mieszkania. Jest modny, a przy tym wygodny. Zapewnia komfortowe warunki do odpoczynku. Wkomponuje się w nowoczesne wnętrza, zwłaszcza w pokojach nastolatków. Najczęściej składa się ze stelaża i podwieszonego siedzenia. Mogą być wykonane z rattanu, w kształcie kuli, podwieszane na stelażu lub do sufitu. Pasują też do stylu industrialnego. Ten rodzaj fotela przyciągnie uwagę i stanie się centralnym elementem aranżacji. Wyglądają oryginalnie i dzięki nim, każde wnętrze nabierze niebanalnego charakteru. Wybierają fotel podwieszany, należy zwrócić uwagę na solidność mocowania i jakość materiału z jakiego został wykonany. Koniecznie ustalić maksymalne obciążenie.

Bez względu na to jakie siedzisko zamierzamy kupić, zawsze należy kierować się przede wszystkim jego ergonomią i wygodą. Warto w sklepie przetestować krzesło, czy fotel i sprawdzić, czy nie są zbyt miękkie lub za twarde. Jak dopasowują się do ciała? Czy postawa siedzącego na krześle dziecka jest prawidłowa? Nie wolno zapominać o tym, że jest to mebel, który ma stanowić część aranżacji. Musi więc pasować do niej stylistycznie i kolorystycznie. Dobrze wybrany zapewni nam wygodę i komfort.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz