img

Worek na śmieci – wybór nie bez znaczenia

Rozrywające się worki ze śmieciami w najmniej odpowiednim momencie. Zbyt cienkie, za małe bądź za duże. Kupując worki kierujemy się najczęściej ich pojemnością, a do tego zwracamy uwagę na ceny. Dziwią nas tak duże wahania, dlatego automatycznie sięgamy na półkę, gdzie pojawiają się najniższe ceny. Rzadko kiedy swoje wybory opieramy na kolorystyce, konstrukcji worka czy też jego grubości. Ostatecznie jesteśmy dalecy od prawidłowej i skutecznej segregacji śmieci. W jaki sposób powinniśmy dokonywać wyboru i zakupu worków na śmieci?

Zastosowanie determinuje cechy worków

Worki na śmieci znajdują swoje miejsce w małych i dużych przedsiębiorstwach. Korzystamy z nich w pracy, a także w życiu codziennym. Przede wszystkim służą nam do segregacji odpadów, ale to nie wszystkie ich możliwości. Sprawdzają się do zabezpieczania, segregowania i przechowywania wielu materiałów. Możemy w nie zapakować dokumenty biurowe, sprzęty domowe, a nawet pamiątki.

Kolory worków na śmieci oznaczają, w którym i co można segregować czy przechowywać. Przyzwyczailiśmy się do wyboru czarnych worków, choć nie zdajemy sobie sprawy z ich zastosowania. To ważne, by zwracać uwagę na te elementy, bo jesteśmy w stanie w ten sposób zadbać nie tylko o należytą segregację odpadów, ale i wygodę pakowania, gdy zachodzi taka potrzeba. Wytrzymałe worki różnego rodzaju można wybrać pośród oferty, jaką posiada sklep internetowy z opakowaniami Opakowania24.eu.

Kolory odpowiednie dla danych odpadów

Będąc w sklepie zwróćmy uwagę tym razem na kolory worków na śmieci. Po niebieskie sięgnijmy, gdy będziemy wyrzucać papier, tekturę, książki, kartony, zeszyty, torebki czy papier pakowy. Generalnie wszystko to, co papierowe, ale uwzględniamy tylko i wyłącznie papier suchy oraz czysty.

Do zielonych worków będziemy wrzucać szkło, ale bez korków, nakrętek, zacisków czy uszczelek gumowych. Żółte wykonania posłużą nam do segregacji tworzyw sztucznych, opakowań materiałowych i wielomateriałowych. W fioletowych workach zbieramy odpady wielkogabarytowe i oddajemy do właściwych punktów. Podobnie będzie w przypadku odpadów problematycznych, jak leki, baterie czy odpady rozbiórkowe, które muszą trafiać do wskazanych pojemników.

Pojemność i wytrzymałość

Worki o pojemności do 35 litrów przydadzą się w domu i w biurze. W tych znacznie większych łatwiej nam przechować artykuły o dużych gabarytach bądź wtedy, gdy planujemy segregację cięższych odpadów.

Uwagę należy także zwracać na wykonanie. Do wyboru mamy worki LDPE, charakteryzujące się niską gęstością oraz worki HDPE, o wysokiej gęstości, wytrzymalsze.

Dopasowując powyższe parametry do rodzaju odpadów, nie tylko dbamy o środowisko naturalne, ale i zapewniamy sobie o wiele większą wygodę podczas segregacji. Jeśli dodatkowo zadbamy o worki z uszami bądź wiązaniami, zabezpieczenie takiego pakunku i wyniesienie, nie zakończy się rozsypanymi opadami w drodze na śmietnik. Pamiętajmy o tym i kupujmy świadomie, a nie stawiając na najtańszy, jakikolwiek worek.

Materiał zewnętrzny

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz