img

Zegarek męski dla pana młodego – jak wybrać?

Zegarek nie jest już tylko przyrządem wskazującym godzinę, ba, dzisiaj coraz rzadziej korzysta się z niego właśnie w tym celu. Obecnie jest to forma ozdoby, biżuterii, która podkreśla styl właściciela i wskazuje jego status społeczny. Często dobiera się zegarek do okazji lub stroju, tak aby podkreślał całość stylizacji.

Jak wybrać odpowiedni zegarek? Po pierwsze – wybór designu. Ślub to wyjątkowa okazja, a zegarek powinien podkreślić zarówno doniosłość ceremonii, styl w którym urządzone jest wesele, a także rodzaj twojego stroju. Najbardziej uniwersalne są zegarki wieczorowe – są podobne do klasycznych (mają skórzany pasek oraz tradycyjną, analogową okrągłą tarczę), jednak mogą być większe, przykuwające wzrok. Zazwyczaj nie posiadają dodatkowych funkcji, cechuje je ponadczasowa klasyka i prostota. W zależności od stylu wesela – najlepiej sprawdzi się czarny pasek (w przypadku wesel w tradycyjnym stylu) lub brązu (jeśli wesele jest w królującym stylu boho, rustykalnym, romantycznym) lub też pasek pod kolor dodatków panny młodej, czy krawata – jest to opcja głównie dla osób, które chcą przełamać stereotypy związane z weselną etykietą.

Po drugie – materiał wykonania. Jak już ustaliliśmy, na ceremonię zaślubin najlepiej zdecydować się na zegarek ze skórzanym paskiem i okrągłą tarczą. Tak klasyczny design podkreślają materiały, z których jest wykonany zegarek. Dobrze, żeby był wysokiej jakości, bo jakość zawsze jest w cenie i dodaje klasy właścicielowi. Najpopularniejsze są zegarki wykonane ze złota i platyny, jednak ich cena jest zabójcza. Lepiej zdecydować się na tańszą, lecz równie efektywną stal i tytan. Na pewno nie warto sięgać po podróbki znanych marek wykonane z gorszych materiałów – to widać! Aby uniknąć wpadki warto zdecydować się na kupno zegarka w sprawdzonym sklepie, np. w e-zegarek.pl

Zegarek jest męską biżuterią, dopełnia całość stylizacji i nadaje charakteru. Warto poświęcić chwilę na jego przemyślany wybór w ferworze weselnych przygotowań.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz