img

4 m2 szczęścia. Jak zaplanować idealną garderobę?

Kobiety do realizacji swojego świata potrzebują czasami kilka metrów kwadratowych. Gdy już odpowiednia przestrzeń zostanie zdobyta, płeć piękna może ją przekształcić w wymarzoną garderobę. Bardzo często mała przestrzeń może wymagać olbrzymiego wyzwania. O jakich kwestiach należy pamiętać przy aranżacji prywatnej garderoby?

Zdecydowanie najlepszym rozwiązaniem jest umieszczenie garderoby już na etapie projektu mieszkania lub domu. Jeżeli nawet nie zostały poczynione kroki w tej kwestii i tak można stworzyć niesamowitą kobiecą garderobę. 

Zamykam się i już

Do rozwiązania tego problemu może przyczynić się sypialnia, która pozwoli na wydzielenie kolejnego pomieszczenia. Najpierw trzeba oddzielić garderobę od reszty pomieszczenia. Pomóc w tym mogę m. in ścianki działowe oraz drzwi, które obecnie można dostać w różnych rozmiarach. Firmy, które zajmują się produkcją drzwi wewnętrznych mają w swojej ofercie drzwi o szerokości nawet 60 cm, które sprawdzą się nawet w przypadku węższej ściany. Oczywiście mała powierzchnia garderoby będzie wymagała dużej dyscypliny przy jej aranżowaniu.

Aranżacja garderobyOsoby, które decydują się na urządzenie garderoby powinny zastanowić się także nad detalami. Gładkie drzwi bez dodatkowych frezów będą świetnym rozwiązaniem przy nowoczesnym minimalizmie. Właściwe będą nie tylko te z naturalną, ale również sztuczną okładziną. Z kolei dobrą opcją dla klasycznej garderoby będą drewniane drzwi z dodatkowymi dekorami lub zdobieniami. Stylistykę wnętrza może podkreślić także klamka.

 

Rozmiar S, M czy L?

Planując garderobę, trzeba mieć na cen cel przeznaczone przynajmniej 3,5 m2 powierzchni. Wtedy nie będzie żadnego problemu z wyposażeniem swojej garderoby w dwie większe, równoległe, pojemne szafy, które będą miały głębokość 60 cm. Należy pamiętać, by przestrzeń pomiędzy szafami wynosiła przynajmniej 100 cm, właśnie tyle miejsca jest potrzebne na swobodne poruszanie się po garderobie. Osoby, które planują montaż półek powinny wybrać takie, które mają głębokość przynajmniej 40 cm. 

Plan doskonały

W funkcjonalnej garderobie wszystkie ubrania powinny być w zasięgu ręki. Osoby, które planują montaż wieszaków i półek powinny pamiętać o wszystkich elementach, które mają się znaleźć w danej garderobie. Warto pamiętać, że zimowe płaszcze potrzebują wieszaka na wysokości 150 - 180 cm. Z kolei koszule, marynarki i bluzki można spokojnie powiesić na wysokości 110 cm. 

Garderoba na dodatek

Mnóstwo kobiet uważa stylizacje za niepełne, gdy te nie zawierają pasków, okularów czy biżuterii. W obecnych czasach dostępnych jest wiele systemów, które pozwalają na ich odpowiednie przechowywanie. Doskonałym przykładem mogą być szuflady z właściwym wypełnieniem profilowym, gdzie stworzone zostały oddzielne pojemniki na kolczyki, naszyjniki i zegarki. Z kolei jako dobry system ekspozycji np. ulubionej kolekcji torebek może posłużyć odpowiedni system wieszaków, które będą montowane na wewnętrznych drzwiach garderoby. 

 

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz