img

Dlaczego warto nosić okulary przeciwsłoneczne?

​Okulary przeciwsłoneczne to okulary ochronne, które są przeznaczone głównie do ochrony oczu przed światłem UV i jasnym światłem słonecznym. Ich popularność ogranicza się już – jak pierwotnie – jedynie do plaż czy pobytu na wczasach. Nosimy je coraz chętniej w czasie słonecznych dni, nizależnie od pory roku. Kupowane są też z rosnącą świadomością, że ostre słońce może mieć bardzo niekorzystny wpływ na narząd wzroku, ale i skórę wokół oczu. A czym kierować się przy zakupie?

Okulary przeciwsłoneczne - modny dodatek

Okulary przeciwsłoneczne są codziennym dodatkiem zarówno w męskiej, jak i damskiej garderobie. W rzeczywistości okazuje się, że damskie okulary przeciwsłoneczne są bardziej atrakcyjne i kolorowe w porównaniu do męskich okularów przeciwsłonecznych. Zarówno mężczyźni, jak i kobiety traktują okulary przeciwsłoneczne jako wyznacznik stylu, a także chronią w ten sposób oczy, szczególnie w gorącym sezonie. Dodają modnego wyglądu i są wybierane w przypadku wizerunku profesjonalnego, jak i nieformalnego. Obecnie są preferowane przez wszystkich, w tym przez wszystkie grupy wiekowe, i są dostępne w różnych markach, wzorach i stylach. Dodają strojowi dodatkowego modnego wyglądu.

Kobiece kontra męskie okulary przeciwsłoneczne

Największą różnicą między okularami przeciwsłonecznymi przeznaczonymi dla mężczyzn a tymi przeznaczonymi dla kobiet jest rozmiar oprawek. Chociaż niektórzy mężczyźni o małych twarzach lub niektóre kobiety o dużych twarzach mogą potrzebować spojrzeć na oprawki płci przeciwnej, mężczyźni zwykle potrzebują większych okularów przeciwsłonecznych, podczas gdy kobiety noszą mniejsze rozmiary. Oczywiście istnieje kilku producentów, którzy tworzą neutralne płciowo okulary przeciwsłoneczne w wielu rozmiarach, które mogą być noszone przez każdego.

Istnieje wiele kształtów okularów przeciwsłonecznych, a ludzie zwykle wybierają kształty zgodnie z proporcją okularów przeciwsłonecznych do twarzy. Kształty takie jak prostokąty i owale, okrągłe i wayfarer są bardzo modne. Kształty damskich okularów przeciwsłonecznych zmieniają się często zgodnie z trendami mody. Kobiety lubią nosić duże oprawki. Mężczyźni wolą okulary przeciwsłoneczne, które nie są zbyt duże. Jednym z najpopularniejszych okularów przeciwsłonecznych jest styl aviator dla mężczyzn; takie okulary mają metalowe ramki i występują w kilku rozmiarach. Oczywiście - okulary pilotki nie są dziś noszone wyłącznie przez mężczyzn, gdyż bardzo chętnie sięgają po nie także panie. Kolejną rzeczą, która może odróżniać męskie i damskie okulary przeciwsłoneczne, jest tekstura i akcesoria. Damskie okulary przeciwsłoneczne są ozdobione klejnotami, błyskotkami, koralikami i szeroką gamą wzorów. Mężczyźni nie lubią nosić okularów przeciwsłonecznych z tak dużą ilością akcesoriów. Kobiety noszą okulary przeciwsłoneczne o różnych fakturach i nadrukach, a mężczyźni - ciemne i gładkie oprawki.

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz