img

Dyfuzor zapachowy – dlaczego warto do kupić? Jaki aromatyzer wybrać?

Rozpylanie olejków eterycznych daje o wiele lepsze efekty niż podgrzewanie ich w kominku. Na rynku istnieje wiele modeli sprzętów, które mają za zadanie stworzyć przyjemną mgiełkę z aromatycznych i kojących olejków. Co jednak trzeba wziąć pod uwagę przy wybieraniu dyfuzora zapachowego, aby aura w domu lub biurze była odpowiednia, a samo urządzenie trwałe i estetyczne?

Dlaczego aromatyzer to dobry pomysł?

Olejki eteryczne są bardzo delikatne i nieumiejętne obchodzenie się z nimi może spowodować utratę ich właściwości, a nawet wpłynąć na szkodliwość lotnych związków. Świadczy o tym fakt, że nawet w temperaturze ponad 35 stopni Celsjusza cytrusowe olejki tracą zdolności prozdrowotne i nie zostaje w nich też zbyt wiele aromatów, które są tak pożądane przez domowników. Chociaż kominek może wydawać bardzo tanim i dobrym rozwiązaniem do korzystania z olejków, to niestety nie sprawdzi się on najlepiej, jeśli chcemy korzystać z wszelkich właściwości olejków. Aromatyzer jest więc bardzo dobrym wyborem – pozostaje jedynie decyzja o wyborze jego typu.

Rodzaje dyfuzorów do olejków eterycznych

Dyfuzor zapachowy nebulizujący

Stosowany często jako dyfuzor do aromaterapii. Jego działanie polega na wytwarzaniu strumienia powietrza pod sporym ciśnieniem, który rozpyla olejek eteryczny w pomieszczeniu. Cząsteczki są na tyle drobne, ze można je bez przeszkód wdychać, dlatego tak często właśnie ten model wykorzystuje się do aromaterapii. Wyjątkową zaletą tego rodzaju urządzenia jest brak rozcieńczania w wodzie. Dyfuzor nie podgrzewa też powietrza, co sprawia, że olejki w nienaruszonym składzie chemicznym trafiają do otoczenia.

Nie obejdzie się jednak bez wad, bo taki dyfuzor zapachowy do olejków eterycznych zazwyczaj ma wysoką cenę i może pracować nieco głośniej niż inne modele. Szklana konstrukcja wymaga obchodzeniu się z urządzeniem w delikatny sposób.

Popularny dyfuzor ultradźwiękowy

Zdecydowanie najchętniej wybierane również jako dyfuzory do aromaterapii ze względu na ich bardzo cichą pracę. Nie wykorzystują ciepła do wytwarzania mgiełki powietrza, a cały proces bazuje na ruchu dysku umieszczonego pod lustrem wody w zbiorniku. Jego drgania powodują rozbicie na cząsteczki olejku eterycznego, który wraz z wodą w formie mgiełki przedostaje się do otoczenia.

Dyfuzor ultradźwiękowy nie pozbywa się od razu całego olejku, jest więc oszczędnym urządzeniem. Jednocześnie może służyć jako dyfuzor i nawilżacz powietrza. Użytkownicy mogą jedynie narzekać na stężenie olejków w powietrzu, ponieważ rozpylane są one razem z wodą. Od czasu do czasu należy też dokładnie wyczyścić wnętrze dyfuzora.

Dyfuzor parowy

Do działania wykorzystuje ciąg powietrza i specjalny filtr, na który zakrapla się olejek. Strumień powietrza powoduje parowanie substancji zapachowej, która dostaje się do otoczenia. Takie urządzenie nie generuje ciepła, ani nie potrzebuje wody do działania, co czyni je bardzo skutecznym. Jednak podczas ulatniania się olejku jego lżejsze cząstki unoszą się w pierwszej kolejności, co nie zawsze jest pożądane.

Wyraźnie można dostrzec, że aromatyzer to świetne urządzenie, jeśli szukasz skutecznego sposobu, aby rozpylać olejki eteryczne w domu czy w biurze. Który z nich wybrać? Ostateczna decyzja należy już do ciebie.

Artykuł sponsorowany

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (3)

  • Lidka (Lidka Kosik) 22 maja 2022 12:31

    Ja mam aromatyzer Mia i uwielbiam tą świeżość w mieszkaniu, jaką daje! :)

  • iwciawoj (Iwona) 20 maja 2022 7:32

    Uwielbiam mój aromatyzer Zoe. Elegancki, super wygląda we wnętrzu i roznosi piękny zapach dookoła

  • Izka (Iza) 22 kwietnia 2022 8:33

    Mam Zoe od Stadler i jest mega! Tworzy fajny klimat

Zostaw komentarz