img

Jak dbać o tatuaż typu garnitur?

​Tatuaż typu garnitur wyewoluował z tatuaży japońskich. W tamtejszej kulturze jest on widoczny w wersji bez rękawów. Z kolei w europejskim wydaniu wytatuowany jest nie tylko tors, plecy i uda, ale również ręce. Taki tatuaż bez wątpienia nie może powstać na jednej sesji z tatuażystą bo to niemożliwe. Proces jego tworzenia to na pewno kilka lat. Efekt jest jednak niezwykle ciekawy jest to swoisty body painting, ale w trwałej wersji. Tutaj pojawia się pytanie, jak dbać o tatuaż typu garnitur?

Jak dbać o tatuaż typu garnitur tuż po wykonaniu?

Tatuaż typu garnitur jak już wspomnieliśmy na pewno będzie powstawał etapowo. W związku z tym dbanie o niego będzie też podzielone na etapy. Gdy rana jest otwarta, to oczywiście trzeba ją jak najczęściej przemywać i to przy użyciu delikatnych środków czyszczących takich jak delikatny żel do mycia tatuażu. Mycie to nie wszystko, bo należy pamiętać, że tatuażu nie należy wycierać zwykłym ręcznikiem do kąpieli. Powinien być to sterylny ręcznik przeznaczony tylko do wycierania wytatuowanej skóry. Ręcznik musi być miękki i nie pylić, bo nic nie może się dostać do rany. Ze względów bezpieczeństwa do wycierania tatuażu zamiast ręcznika bawełnianego, lepiej użyć jednorazowego ręcznika bezpyłowego. Po oczyszczeniu i ususzeniu rany można przystąpić do jej gruntownego nawilżenia. Tutaj stosuje się krem lub maść – środek przyspieszający gojenie przeznaczony do tatuaży. Nakłada się grubą warstwę ochronną. Następnie można odczekać kilkanaście minut z nałożeniem opatrunku, aby skóra mogła oddychać. Można zaopatrzyć się w folie na tatuaż w Beardman.pl. Sprawdzą się do codziennego zabezpieczenia tatuażu. Oczywiście czas bez opatrunku w ciągu dnia można wydłużać, a ranę należy na początku przemywać co 2-3 godziny. Skrupulatność w tym zakresie będzie skutkowała lepszym gojeniem się. Folia na tatuaż to nie jedyny środek do zabezpieczenia rany, bo można oczywiście wybrać jeszcze jałowy opatrunek, który nie będzie przyklejał się do rany.

Jakie kosmetyki będą potrzebne do zabezpieczenia tatuażu przed słońcem?

Aby dobrze zabezpieczyć tatuaż przed słońcem należy przede wszystkim zaopatrzyć się w krem z filtrem UV. Najlepiej by był to krem z faktorem 50+. Na początku ranę chroni ubranie i opatrunek. Ale gdy tatuaż się wygoi chce się go wyeksponować. Niestety słońce źle wpływa także na wytatuowaną skórę. Ona także może się opalać przez co tatuaż blaknie, dlatego potrzebna jest najwyższa ochrona przeciwsłoneczna jaka jest możliwa. W ten sposób chroni się również wytatuowaną skórę przed czerniakiem. Należy pamiętać, że tatuaż eksponowany musi być zabezpieczony.

Jakie ubrania nosić podczas gojenia tatuażu i czy można korzystać z siłowni?

Gojenie tatuażu to proces, który może potrwać nawet ponad miesiąc. Szczególnie w przypadku dużych tatuaży, czyli wytatuowania większej powierzchni skóry należy uzbroić się w cierpliwość. Zatem jeśli wykonałeś akurat dużą część ze swojego tatuażu garnituru, czyli tatuaż na piersiach, żebrach i brzuchu, to musisz pamiętać, że proces gojenia nie będzie krótki. Aby zachować pełnię kolorów i zapobiec wylewaniu tuszu musisz przynajmniej na początku przez pierwsze 2-3 tygodnie w zależności od tempa gojenia zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego. Zatem w tym okresie wyciskanie kilogramów na siłowni absolutnie odpada. Powinieneś również nosić szersze ubrania wykonane z jak najbardziej naturalnych i miękkich materiałów. Ubrania nie mogą przyklejać się do ciała ani drażnić tatuażu.

Jak dobrze wyeksponować dzieło tatuażysty i jednocześnie chronić skórę?

Na koniec warto wiedzieć jak dobrze wyeksponować dzieło tatuażysty. Jeśli masz wrażenie, że Twój tatuaż garnitur był wyraźniejszy tuż po wykonaniu to nie jest ono mylne. Po wygojeniu tatuaż nie będzie w aż tak intensywnych barwach jak po wykonaniu. Ale możesz owe barwy wydobyć, wystarczy, że postawisz na nawilżenie tatuażu. Masła do tatuażu świetnie się sprawdzają, gdy chcesz wykonać sesję z tatuażem i sprawić, że będzie się prezentował jak najlepiej. Oczywiście gdy wybierasz się na zewnątrz musisz użyć kremu z faktorem UV 50+.

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz