img

Jaki plan treningowy do domu jest dobry?

Ostatnie lata nauczyły nas, że wiele czynności możemy z powodzeniem wykonywać z domu.  Sprawdź jakie zalety niesie ze sobą trening wykonywany w domu. Czy może on z powodzeniem zastąpić siłownię?

Trening w domu — czy warto?

Brak czasu, zawodowe obowiązki i prywatne sprawy. Czasami nawet poświęcenie tych dodatkowych 20 minut na dojazd na siłownię może być przeszkodą w rozpoczęciu ćwiczeń. Pandemia pokazała ludziom na całym świecie, że wiele czynności możemy wykonywać z powodzeniem w domu. Tak samo jest ze sportem. Trening w domu niesie ze sobą szereg korzyści. 

Po pierwsze, takie rozwiązanie pozwala zaoszczędzić mnóstwo czasu. Ćwiczenia można wykonać w dowolnym momencie i bez specjalistycznego sprzętu. Ponadto trening wykonywany w domu nie niesie ze sobą żadnych kosztów.  Aby zapewnić sobie regularność i większą samodyscyplinę, warto wcześniej odpowiednio ułożyć harmonogram ćwiczeń. O czym należy pamiętać?

O czym należy pamiętać, układając plan ćwiczeń do domu? 

Przede wszystkim nie możemy zapomnieć o rozgrzewce. Powinna ona trwać między 10 a 15 minut. Element ten jest kluczowy dla prawidłowego wykonania treningu, zwiększa także jego efektywność. 

Trening właściwy powinien trwać około 30-45 minut. Najlepiej, aby zawierał on zróżnicowane ćwiczenia na górne i dolne partie ciała. Najlepiej zaplanować ćwiczenia z uwzględnieniem mięśni, nad którymi szczególnie chcemy popracować. Plan treningowy powinien też mieć określony konkretny cel. Chcemy zwiększyć masę, zrzucić kilka kilogramów, a może popracować nad wzrostem siły?

Najczęściej plan treningowy będzie składał się z około kilkunastu powtórzeń danego ćwiczenia w tzw. obwodach. Wykonujemy ćwiczenia jedno po drugim, a potem powtarzamy całą serię. Między obwodami zaleca się odpoczynek, najlepiej, żeby trwał on nie dłużej niż 5 minut.

Jak często wykonywać trening w domu? 

Opracowanie planu treningu to tylko początek osiągnięcia sukcesu. Należy także dokładnie określić cele ćwiczeń. Na czym najbardziej nam zależy? Jakie efekty ma przynieść trening? To ważne pytania przy określaniu planu oraz harmonogramu ćwiczeń.

Należy także pamiętać o czasie na regenerację. Odpoczynek jest bardzo ważny dla organizmu. Ponadto należy zadbać o odpowiednio zbilansowaną dietę. 

Dobry plan treningowy do domu 

Trening w domu może przynieść bardzo wiele korzyści. Należy jednak opracować szczegółowy harmonogram ćwiczeń i ustalić na jego podstawie rutynę, która pozwoli nam osiągnąć sukces. 

Możemy zwrócić się o pomoc do profesjonalnego trenera bądź ustalić go samemu. Ćwiczenia w domu gwarantują swobodę i dostosowanie do naszych indywidualnych potrzeb. 

Szeroka oferta planów treningowych do domu dostępna jest na https://deepbreath.pl/pl/n/Jaki-plan-treningowy-w-domu-wybrac/11

Artykuł partnera

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz