img

Krem do pielęgnacji tatuażu – czym się kierować w wyborze?

​Już 8% Polaków ma przynajmniej jeden tatuaż. To małe dzieło sztuki, które zostanie z Tobą na całe życie, potrzebuje jednak szczególnego traktowania, a zwłaszcza w trakcie pierwszych tygodni od wyjścia ze studia. Najpierw tatuaż jest otwartą, świeżą raną, która wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Później, by zachować nienaganny wygląd, należy codziennie nawilżać skórę przy pomocy kremu lub masła do tatuażu. Warto jednak zawczasu sprawdzić, który produkt sprawdzi się najlepiej. Przygotowaliśmy listę wskazówek, które pomogą Ci zachować idealny wygląd tatuażu na długie lata!

Certyfikowane składniki kosmetyków do tatuaży

Kosmetyki do tatuażu różnią się znacznie od tych do włosów czy brody ze względu na to, że nanosi się je na skórę, która wymaga w tym czasie ochrony i delikatnego traktowania. Świeżo wykonana dziara to w praktyce otwarta rana, dlatego w okresie gojenia należy zwrócić szczególną uwagę na bezpieczeństwo. Dotyczy to także codziennej pielęgnacji wygojonego tatuażu. Zanim więc wybierzesz konkretne masło, krem czy mydło, sprawdź skład różnych produktów i zweryfikuj, czy producent posiada odpowiednie certyfikaty i atesty.

Naturalne kosmetyki do pielęgnacji tatuażu

Dużym zainteresowaniem w ostatnich latach cieszą się kremy o naturalnych składach, co dotyczy również środków do pielęgnacji tatuaży. Takie składniki jak masło shea, olejek arganowy czy olej z konopi doskonale odżywią podrażnioną skórę i przyspieszą proces jej regeneracji. Polska marka Neba specjalizuje się w tworzeniu naturalnych środków do pielęgnacji tatuażu, niezawierających składników pochodzenia zwierzęcego. Co więcej, kosmetyki Neby nie są testowane na zwierzętach, dlatego są też doskonałym wyborem dla wegan. Pomagają zachować wyraziste kolory i kontury dziary, świetnie nawilżając skórę zarówno w pierwszych dniach po wyjściu ze studia, jak i w ramach stałej pielęgnacji tatuażu po jego wygojeniu.

Uważaj na alergię!

Wybierając masło czy krem do pielęgnacji tatuażu koniecznie sprawdź, czy w składzie nie ma środków, które do tej pory Cię uczulały. Nawet drobna reakcja alergiczna może nie tylko zaburzyć proces regeneracji skóry, ale też wywołać takie skutki jak rozmycie konturów czy nieestetyczne prześwity. W ciężkich przypadkach konieczne jest usunięcie tatuażu ze względu na całkowitą zmianę jego wyglądu. Z tego powodu warto bardzo uważnie wybierać kosmetyki do pielęgnacji tatuażu, by uniknąć podobnych sytuacji.

Masło czy krem do tatuaży?

Zarówno krem, jak i masło nawilża oraz natłuszcza skórę, pomagając zachować idealne kontury i kolory tatuażu. Żadne z tych rozwiązań nie jest lepsze. To, na jaki kosmetyk postawisz, zależy wyłącznie od Twoich preferencji. Coraz częściej na rynku możesz znaleźć też masła, które nie pozostawiają tłustego filmu i nie brudzą ubrań. Specjalistyczne środki stworzone przez kosmetologów z wiedzą na temat tatuowania sprawiają, że pielęgnacja tatuażu staje się bardzo prosta.

Mydło do tatuażu

W ramach pielęgnacji tatuażu na początkowym etapie należy pamiętać o szczególnej higienie. Wtedy konieczne jest zastosowanie odpowiednich środków myjących. Na przykład w ofercie Neby znajdziesz specjalistyczne mydło w piance, które delikatnie oczyszczą podrażnioną skórę. Tatuaż to otwarta rana, dlatego kosmetyki do mycia muszą być delikatne. Pod żadnym pozorem nie można stosować środków dezynfekcyjnych na bazie alkoholu, które nadmiernie wysuszą naskórek i go podrażni. Lepiej postawić na mydła o naturalnych, bezpiecznych składach, które dodatkowo nawilżą skórę i przyspieszą proces regeneracji.

Pielęgnacja tatuażu krok po kroku

Jak należy opiekować się tatuażem? W pierwszych dniach szczególnie ważne jest mycie. Po każdym myciu należy delikatnie osuszyć skórę, nie pocierając jej, a następnie nałożyć krem lub masło. Robi się to co dwie godziny. Pod żadnym pozorem nie można odrywać złuszczającego się naskórka – może to poskutkować infekcją. Z czasem tatuaż myje się i nawilża coraz rzadziej.

Codzienna, długofalowa pielęgnacja tatuażu polega na smarowaniu dziary po każdej kąpieli. Oprócz tego należy stosować krem ochronny. Promieniowanie ultrafioletowe sprawia, że dochodzi do ruchu cząsteczek tuszu, dlatego często możemy zobaczyć wyblaknięte, rozmyte tatuaże. Przed tym można się uchronić stosując odpowiednie środki.

Artykuł sponsorowany

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz