img

Obrączki ślubne – jakie najlepiej wybrać i dlaczego?

Ślub to ważne wydarzenie w życiu każdego człowieka – zwykle nawet po zaręczynach przychodzi jeszcze czas na ostateczną decyzję oraz na wielkie przygotowania do ceremonii! Chodzi tu o takie rzeczy jak wybór miejsca ślubu i wesela, wybór menu i strojów, przygotowanie listy gości i ich zaproszenie, ale również i podjęcie decyzji o wyglądzie obrączek. Wbrew pozorom jest ona dosyć istotna, choć wiele par przywiązuje do niej dużo mniejszą wagę niż do innych rzeczy. Tymczasem na przykład sukni ślubnej nie będziemy już nosić po raz drugi – a obrączki będziemy mieć na swoim palcu przez całe życie. Jakie najlepiej wybrać, by były atrakcyjne, a jednocześnie wygodne? Które są obecnie najmodniejsze? - odpowiedzi na te pytania udzieli pracownik sklepu roren.pl.

Najlepsze uniwersalne

Można ulegać chwilowym modom, jeśli ktoś ma taką naturę, jednak wybór obrączek jest na tyle istotny i będą one później użytkowane na tyle długo, że należy raczej zdecydować się na towar uniwersalny. Nie oznacza to, że musimy kupować proste, złota koła lecz nie musimy zaraz wybierać niesamowicie drogich i ozdobnych egzemplarzy – panowie w takowych i tak nie czuliby się pewnie najlepiej, a panie noszą często tak dużo biżuterii, że przy zbyt dekoracyjnej obrączce mogłyby stale odnosić wrażenie nadmiaru ozdób.
Chodzi zatem o to, by wybrać takie obrączki, które w jakiś sposób nawiązują do obecnej mody, ale przy tym są ponadczasowe – pamiętajmy, że mamy je nosić także za 10 czy 20 lat. Modele uniwersalne będą pasowały do wszystkiego i będą modne zawsze – a to istotne przy tego typu zakupie. 

obrączka

Modne i ponadczasowe 

Skoro nie trzeba zaraz kupować zwykłych, złotych kół, ale niekoniecznie warto decydować się na drogie, małe skarby, przypominające bardziej pierścionki niż obrączki, to jakie modele najlepiej wybrać? Wydaje się, że modą za którą szczególnie warto podążyć jest łączenie różnych materiałów w jednym produkcie. O co dokładnie chodzi? O połączenie na przykład białego złota z żółtym złotem, albo żółtego z różowym, albo białego złota ze srebrem – i tak dalej. Można nawet zdecydować się na takie modele, gdzie użyto trzech tworzyw – i w związku z tym taka obrączka będzie pasowała do każdej damskiej stylizacji (na przykład zarówno do biżuterii ze złota żółtego, różowego, jak i biżuterii srebrnej).
Do grona tworzyw, z których wykonuje się podobne ozdoby dołączył już jakiś czas temu również tytan! Stał się symbolem trwałości zawiązywanego związku, z uwagi na swoją twardość. On również może zostać zgrabnie połączony w obrączce na przykład ze złotem czy srebrem – tworząc kompozycję bardzo interesującą, a jednocześnie nieprzesadnie rzucającą się w oczy. Modną i ponadczasową jednocześnie. Ciekawą formą połączenia dwóch tworzyw jest również takie wykonanie obrączek, by jedno tworzywo było widoczne na zewnątrz, a drugie – kontrastowe – od strony środkowej. Jedynie małżonkowie wiedzą, jaki sekret skrywają ich obrączki. 

Ozdoby zewnętrzne i wewnętrzne 

Obrączki mogą posiadać różne, ciekawe i pożądane dodatki – na przykład grawer w środku. Można go połączyć z wymienionym wcześniej pomysłem na dwa kolory, z których jeden jest ulokowany od zewnątrz, a drugi od środka. Grawer na wewnętrznej, jaśniejszej stronie będzie lepiej widoczny. Może zawierać datę ślubu i zaręczyn, imiona i nazwiska młodej pary, albo jakieś wyznanie, na przykład dotyczące nieśmiertelnej miłości, jaką się darzą. 
Jeśli chodzi o sposoby ozdabiania – ale takie, które przypadną do gustu wszystkim – popularny sposób to również umieszczenie małych kamyczków (na przykład cyrkonii lub diamentów) na powierzchni obrączek. Obrączki ślubne bardzo na tym zyskują – szczególnie te przeznaczone dla pań. Warto jednak przemyśleć ewentualne umieszczenie na nich innego koloru niż przezroczysty (na przykład niebieskiego czy czerwonego), ponieważ wówczas biżuteria może nie być spójna z kolczykami czy naszyjnikiem z innym kamieniem – które na pewno będzie się w ciągu swojego życia nosiło. Warto też ograniczyć wielkość kamyczków do minimum, żeby nie przesadzić i nie upodobnić obrączek bardziej do sygnetu, niż do funkcji, którą rzeczywiście mają pełnić. Obrączki ślubne jednak przede wszystkim muszą się podobać młodej parze - zatem wybór należy do nich!

Materiał zewnętrzny: siudek.com.pl

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz