img

Masażer prostaty. Jeśli chcesz uniknąć problemów w przyszłości, zadbaj o swoją prostatę.

Aby zapobiec przerostowi gruczołu prostaty, warto wdrożyć przede wszystkim zdrową dietę oraz aktywność fizyczną, w plan dnia codziennego. Nieocenione jest jednak również korzystanie z masażera prostaty.

Statystyki pokazują, że mniej więcej 40% w wieku pomiędzy 40 a 60 rokiem życia, zmaga się z problemami z prostatą. Najczęściej wiąże się to z trudnościami w oddawaniu moczu. Przerost prostaty wpływa również negatywnie na jakość pożycia małżeńskiego.

Wielu mężczyzn do momentu gdy nie występują u nich żadne problemy z prostatą nie wie tak naprawdę, gdzie jest ona ulokowana, a nie jakie funkcje sprawuje. Prostatę zwie się między innymi sterczem, a dokładnie jest to gruczoł krokowy, który stanowi część męskiego układu płciowego. Jest zlokalizowany poniżej pęcherza moczowego, a dokładniej w miednicy mniejszej. Przez miąższ tego gruczołu, przebiega część sterczowa niezwykle ważnej cewki moczowej. Gdy prostata jest przerośnięta, wówczas dochodzi do ucisku cewki i pojawiają się problemy z dodawaniem moczu.

Najczęściej pojawiają się trudności z rozpoczęciem oddania moczu, strumień jest również przerywany oraz słaby. Ma się uczucie niepełnego opróżnienia pęcherza, często korzysta się z toalety.

Gdy takie objawy występują w organizmie, konieczna jest wizyta u lekarza. Każdy lekarz wyda indywidualną opinię, jednak warto mieć świadomość tego, że objawy te same nie przechodzą. W przypadku zaniedbania tej sprawy, konieczny może okazać się nawet zabieg chirurgiczny. Przerost prostaty może także wskazywać na to, że występuje rak tego gruczołu, dlatego nie można tego w żadnym wypadku lekceważyć.

Jeśli stwierdzony jest przerost prostaty, wówczas na samym początku leczenie opiera się na preparatach pochodzenia roślinnego. Przynoszą one poprawę nawet u 60% chorych, ale gdy problem jest poważniejszy, stosuje się już leki hormonalne.

By zapobiec takiemu problemowi warto zdrowo się odżywiać, spożywając duże ilości warzyw, owoców, pestek dyni, słonecznika. Powinno się natomiast unikać tłuszczów zwierzęcych. Warto również być aktywnym, dobrze jest ćwiczyć mięśnie Kegla.

Pomocny może okazać się również masażer, który zapobiega pojawieniu się tego problemu po 50 roku życia. Taki masaże pozwala na utrzymanie prostaty w odpowiednim stanie.

Masażery wykonuje się z silikonu lub też polipropylenu. Dzięki niemu prostat jest stymulowana od wewnątrz i lepiej ukrwiona. Dzięki temu można profilaktycznie zapobiec pojawieniu się problemów, związanych z gruczołem krokowym.

Masażer powinien zostać dobrany do naszego ciała pod względem wielkości. W trakcie korzystania z niego konieczna jest higiena, z zatem mycie i dezynfekowanie go po każdym użyciu. Taki gadżet może również pomóc już wtedy, gdy problemy wystąpiły i chcemy jak najszybciej się ich pozbyć, odzyskując dawny komfort życia. Aby pomóc sobie w walce o zdrową prostatę, dobrze jest także wykonywać trening na mięśnie Kegla. Jednak najważniejsze jest skupienie się na swoim dotychczasowym stylu życia i ewentualnie wprowadzeniu koniecznych zmian.

Sprawdź oferty masażera prostaty na https://eroprezent.pl/masazery-prostaty.

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz