img

5 rzeczy, które wyróżniają najlepszą zimową damską kurtkę

Zbliżająca się zima zwiastuje oczywiście ujemne temperatury i niesprzyjające warunki atmosferyczne. W celu przygotowaniu się do okresu zimowego, należy zakupić kurtkę oraz wyposażyć się w szalik, czapkę i rękawiczki. Dodatkowa ochrona przed zimnem w postaci kurtki powinna być dopasowana do naszych indywidualnych potrzeb, oczekiwań i preferencji. Na szczęście mamy w czym wybierać, dzięki czemu każdy znajdzie dla siebie coś wyjątkowego. Podczas jej wybierania warto kierować się przede wszystkim wygodą i funkcjonalnością, ale nie można też zapomnieć o estetyce, czyli o modnym wyglądzie.

Czym charakteryzują się najlepsze kurtki zimowe damskie?

Najlepsza kurtka zimowa to taka, która jest: wygodna, ciepła, zgodna z obecnymi trendami, wytrzymała i nieprzemakalna. Powinna być także oddychająca i przyjazna dla skóry. Zadaniem każdej kurtki na zimę jest zapewnienie szczelnej izolacji, dzięki czemu nasze ciało będzie należycie chronione przed chłodem. Bardzo ważne jest w związku z tym to, z jakiego materiału została ona wykonana.

Niezwykle istotne jest także to, aby kurtka zapewniała odpowiednią cyrkulację powietrza. Musi chronić ciało przed wyziębieniem i jednocześnie przed nadmiernym poceniem się. Każdy chyba zdążył już nie raz przekonać się na własnej skórze, jak to jest wejść w zimowej kurtce do nagrzanego sklepu, nie mówić już o aktywności fizycznej.

Dobrej jakości kurtka na zimę powinna być wyposażona w solidne zamki błyskawiczne oraz w pojemne kieszenie, ściągacze i głęboki kaptur. Mile widziany jest kaptur obszyty dodatkowym materiałem czy tez futerkiem, co zwiększy komfort noszenia i podniesie walory estetyczne odzieży. Stylistyka jest bardzo ważna i każdy z nas pragnie ładnie się prezentować w wierzchnim nakryciu.

Najlepiej jest postawić na dobrze skrojoną długą kurtkę puchową, która będzie ładnie dopasowana do naszej sylwetki. Kolorystyka kurtki na zimę także ma znaczenie. Czerń jest uniwersalna, ale nie jest to jedyna z dostępnych opcji. W celu ożywienia swojej stylizacji, warto zastanowić się nad zakupem kurtki w pastelowych barwach. Inną opcją jest wybór kurtki w klasycznym kolorze i z nowoczesnymi akcentami w bardziej wyróżniających się barwach.

 

Artykuł partnera

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz