img

Jak wybierać buty dla swojego dziecka, aby były odpowiednie na zimę?

Zima to czas, kiedy stopy dziecka mogą zostać przemoczone, lub ulec nawet odmrożeniu. Właśnie dlatego powinniśmy się dobrze zastanowić jakie buty zimowe zakupić dla swojej pociechy. Poniższy artykuł na pewno Państwu w tym pomoże: 

W jaki sposób wybierać obuwie na okres zimowy dla swojej pociechy? 

W sklepach można znaleźć przeróżne modele butów zimowych, ale trzeba wybrać to właściwe: 

Buty na jesień 

Zanim jeszcze spadnie pierwszy śnieg można dziecku zakładać nieocieplane buty. Będą one znacznie bardziej wygodne niż wysokie buty zimowe. Najlepiej wybierać buty skórzane, bowiem one nie przemokną. Pozostałe buty można dodatkowo wzmocnić impregnatem.

jesienne buty zimowe o kolorze brązowym

Buty na każdą pogodę

Buty na każdą pogodę wykonuje się głównie z Gore-Texu, albo z materiału o właściwościach oddychających. Takie buty można zakładać dziecku na jesień, lub gdy zima nie zagościła jeszcze na dobre.

Buty na śnieg 

Kiedy pojawi się pierwszy śnieg, albo na zewnątrz będą pierwsze przymrozki oznacza to, że przyszła najwyższa pora na buty na śnieg. Aby jak najbardziej zabezpieczyć stopę dziecka przed śniegiem najlepiej wybierać jak najwyższe buty, aby śnieg nie miał szansy się tam dostać. Niemniej jednak najlepiej wybierać wysokie buty z wizaaniem, bowiem łatwiej nam będzie włożyć tam stopę naszego dziecka.

niebieskie buty dziecięce na śnieg i chlapę

Buty typu kozak

Jest to bardzo dobre obuwie dla dzieci w wieku przedszkolnym w czasie trwania łagodnej zimy. Należy zwrócić szczególną uwagę, aby tego typu obuwie się naciągało i posiadało zamek. Musimy także zwrócić uwagę na to, czy but nie uwiera dziecka.

Buty typu botki

Jeżeli twoje dziecko dopiero zaczyna chodzić, najlepszym wyborem będą botki. Są one bardzo ciepłe i wygodne, dzięki czemu dziecko będzie się czuł komfortowo w wózku, albo jadąc na sankach. Najlepiej wybrać nieprzemakalne botki, lub zabezpieczyć je impregnatem.

Bardzo ważny jest rozmiar butów dla dziecka! 

Wybiwrajac jakikolwiek typ butów dla swojego dziecka musisz zwrócić szczególną uwagę na to, jakiego są rozmiaru. Małe dzieci nie są w stanie odpowiedzieć, czy but jest ciasny. Bowiem nie posiadają jeszcze na tyle rozwiniętych nerwów na stopie, dlatego nie powiedzą rodzicom czy but jest odpowiedni. Dlatego też kupując buty dla swojej pociechy przy wyborze rozmiaru należy zachować odpowiedni zapas, aby być pewnym że bucik nie będzie uwierać. Dodatkowo trzeba co jakiś czas sprawdzać, czy coś się nie zmieniło w rozmiarze stopy i czy na przykład diametralnie nie urosła. Aby jak najlepiej sprecyzować odpowiednie wybieranie rozmiaru najlepiej przyjąć zasadę konieczności zachowania 1, 5 cm przestrzeni pomiędzy czubkiem samego buta, zakończeniami palców dziecka. Aby jeszcze lepiej zobrazować sobie rozmiar stopy pociechy, można ją sobie obrysować na papierze, dzięki czemu uzyskamy dokładny obraz rozmiaru. Następnie przyłóżmy go do wkładki z buta. Dzięki takiemu posunięciu będziemy się mogli dowiedzieć ile miejsca zajmie stópka maluszka w jego nowym obuwiu.

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz