img

Kolor ma znaczenie! Sprawdź, jaki garnitur założyć i od czego to zależy

Niebieski, szary, bordowy - lista możliwych do wyboru kolorów zdaje się być naprawdę długa. Garnitur męski, bo o nim mowa powinien jednak odpowiadać okazji. Jak wybrać ten właściwy? Sprawdź, zanim popełnisz gafę.

Garnitur musi pasować nie tylko do okazji

Wybór odpowiedniego garnituru nie należy do najłatwiejszych zadań. Zwłaszcza że musi pasować nie tylko do okazji. Powinien być także zgodny z twoim indywidualnym stylem. Warto wziąć pod uwagę również wiek - dzięki temu łatwiej będzie dopasować fason oraz - porę dnia. Ta ostatnia będzie miała istotne znaczenie w przypadku podjęcia decyzji o kolorze. Bieżące trendy w męskiej modzie znajdziesz tutaj: https://answear.com/blog/tematy/trendy/. Inspirujące porady pozwolą ci zdecydować, który kolor pasuje właśnie do ciebie! 

Granatowy garnitur - najbardziej uniwersalny

Granatowy garnitur nie bez powodu uznawany jest za najbardziej uniwersalny. Doskonale prezentuje się zarówno z białą, jak i błękitną koszulą i jest odpowiedni na zdecydowaną większość spotkań, także tych oficjalnych. Zależnie od odcienia i koloru koszuli, warto połączyć go z czekoladowym lub koniakowym brązem, a po godzinie 18:00, z klasyczną czernią. 

Bordo dla odważnych

Chociaż kolor bordowy, zwłaszcza na męskim garniturze, nie należy do najpopularniejszych odcieni, wciąż jest chętnie wybierany. Dedykowany odważnym panom, doskonale sprawdzi się w roli garnituru ślubnego. Pasuje do nieprzeciętnych osobowości i wzorzystych koszul. Taki wybór to dopiero początek modowej przygody! 

Garnitur na co dzień? Sięgnij po modele szare i grafitowe

Wielu panów garnitury nosi na co dzień. Chociaż pierwszym wyborem w takiej sytuacji wciąż okazuje się granatowy model, warto pozwolić sobie na różnorodność. Szare i grafitowe zestawy możesz łączyć z koszulami białymi, błękitnymi i jasnoszarymi. Dobry, chociaż rzadko wybieranym wariantem będą także modele jasnoróżowe. 

Jakie buty do garnituru będą najlepsze? Do godziny 18:00 obowiązuje większa swoboda w wyborze. Możesz postawić na dowolny odcień brązu. Jednak po 18:00 obowiązkowa (jeśli nie chcesz popełnić gafy) będzie czerń. 

Czarny garnitur - sprawdź, jak prawidłowo go nosić!

Chociaż czarny garnitur jest symbolem klasy i elegancji, wciąż niewielu mężczyzn wie, jak nosić go prawidłowo. Okazuje się, że nie jest odpowiedni na każdą okazję. Nie popełnisz jednak gafy, zakładając go na spotkania i eventy organizowane po zachodzie słońca lub po godzinie 18:00.

A co z brązem?

Brązowy garnitur wciąż budzi kontrowersje. Głównie dlatego, że nie nadaje się ani do biura ani na formalne spotkania. Gdzie możesz go nosić? Możliwości wciąż jest dużo - domówki, spotkania w gronie przyjaciół albo - jako codzienny outfit. 

Artykuł partnera

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz