img

Kombinezony – jak dopasować je do sylwetki

Kombinezony już od kilku sezonów pojawiają się zarówno w zimowych, jak i letnich kolekcjach najbardziej znanych marek. Nic nie wskazuje na to, żeby trend na nie szybko przeminął.

Pomimo tego, że kombinezony są niezwykle modne, decydując się na ich zakup, dość łatwo jest popełnić modową gafę. Najczęściej spotykanym błędem jest niedopasowanie kroju kombinezonu do sylwetki, która w konsekwencji prezentuje się niekorzystnie. Planujesz zakup kombinezonu? Sprawdź, jak dopasować go do swoich kształtów, by wyglądać i czuć się pięknie.

Kombinezony a wzrost – jak wybrać?

Reguły, według których dopasowuje się kombinezony do sylwetki, zbliżone są do tych, którymi posługujemy się przy wyborze sukienek o długości maxi. Pierwszym aspektem, na który musisz zwrócić uwagę, jest dopasowanie modelu do swojego wzrostu:

  • Jeżeli jesteś wysoka (Twój wzrost to co najmniej 170 cm), bez przeszkód wybierać możesz spośród wzorzystych, zwiewnych modeli lub kombinezonów, których nogawki kończą się w połowie łydki.
  • Jeżeli jesteś średniego wzrostu (Twój wzrost to około 165 cm), raczej unikaj zbyt wielu wzorów, a jeżeli już się na nie decydujesz, koniecznie łącz je z butami na wysokim obcasie. Najlepiej będziesz prezentować się w dopasowanych, przylegających do sylwetki kombinezonach w jednolitych kolorach.
  • Jeżeli jesteś niska (Twój wzrost to mniej niż 160 cm), jak ognia unikaj zwiewnych kombinezonów, nadmiaru wzorów i pośrednich długości nogawek – 7/8 czy 3/4. Decyduj się na modele o długich lub krótkich nogawkach, dopasowane i w jednym kolorze.

Kobiety o średnim i niskim wzroście najlepiej będą prezentować się w stylizacjach złożonych z kombinezonu i butów na wysokim obcasie.

Kombinezon a kształt sylwetki – jakie zasady?

Jeżeli Twoja sylwetka to gruszka (masz szerokie biodra i wąskie ramiona), wybieraj kombinezony ozdabiane na wysokości ramion. Dzięki temu odciągniesz uwagę od nieco szerszych bioder, a sylwetka wyda się bardziej proporcjonalna. Dobrym wyborem dla Ciebie mogą być kombinezony z hiszpańskim dekoltem.

Panie o kształcie jabłka (bez wyraźnego wcięcia w talii) najlepiej prezentują się w kombinezonach z krótkimi nogawkami i z dekoltem w kształcie litery V. Jeżeli to Twój typ figury, uważaj na cienkie ramiączka (mogą podkreślać obfite ramiona).

Największą swobodę w wyborze kombinezonów mają klepsydry (proporcjonalna sylwetka z zaznaczoną talią). Jeżeli zaliczasz się do kobiet o tym typie figury, bez przeszkód możesz nosić wszystkie rodzaje kombinezonów.

Czytaj także: Bluzki damskie na jesień i zimę - modne kolory i fasony

 

Artykuł partnera

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz