img

Co zabrać na krótki weekend poza miastem?

​W czasach, kiedy nie wiadomo co będzie jutro, a cztery ściany meczą jak nigdy przedtem, krótki weekend poza miastem potrafi naładować baterie witalne na długi czas. Na szczęście w Polsce nie brakuje sielskich i klimatycznych miejscówek, w których można odpocząć. Nie brakuje również miejsc, gdzie można aktywnie oddychać świeżym powietrzem. Kluczem do sukcesu i udanego weekendu jest dobre nastawienie, plan i odpowiednio spakowany bagaż.

Co spakować na krótki wyjazd?

Krótki weekend poza miastem trwa zaledwie dwa lub trzy dni. Nie warto tracić nawet jednego na nieporozumienia i niedopowiedzenia. Bagaż musi być oszczędny, poręczny, funkcjonalny i przemyślany!

Niezbędnik podróżnika

By wymarzony, acz krótki, weekendowy wypad nie okazał się klapą sporządź wcześniej listę niezbędnych rzeczy. Możesz skorzystać również w wielu list publikowanych w Internecie jako niezbędnik podróżnika.

W Twoim niezbędniku nie powinno zabraknąć: prowiantu, ubrań, apteczki turystycznej i kosmetyczki. Niewiele? Z większych rzeczy to byłoby na tyle. Oprócz tego zabierz ze sobą gotówkę lub kartę kredytową, telefon z ładowarką i dokumenty. Obowiązkową pozycją jest również aparat, którym uwiecznisz wspomnienia.

Ogólna lista przyda się każdemu, kto planuje spędzić kilka dni poza domem.

Optymalizacja, czyli mała torba wiele możliwości

Umiejętność przemyślanego pakowania to niekwestionowana zaleta, o którą ciężko w przypadku kobiet. Zerkasz na torby podróżne, które posiadasz, potem na szafę i zaczynasz zastanawiać się jak to wszystko zmieścisz. Na szczęście krótki weekend trwa tylko kilka dni i z wielu rzeczy da się zrezygnować. Jak to zrobić?

- Postaw na pasujące do siebie ubrania, dzięki temu z kilku rzeczy stworzysz różnorodne stylizacje.

- Spakuj ubrania i buty dostosowane do pogody - możesz ją sprawdzić na kilka dni wcześniej. Jeśli zapowiadane są deszcze na nic mogą zdać się piękne kwieciste i zwiewne sukienki.

- Zabierz rzeczy odpowiednie do planowanej aktywności i miejsca. Jeśli zamierzasz jeździć na rowerze przydadzą się sportowe legginsy, ale jeśli w pobliżu nie ma basenu lub jeziora nie musisz zabierać ze sobą kąpielówek lub skąpego bikini.

Kolejnym wyzwaniem może okazać się kosmetyczka. Nie musisz pakować całego szamponu, żelu pod prysznic, dużej tubki pasty do zębów. W drogeriach dostępne są specjalne zestawy podróżnych pojemników. Możesz przelać do nich ulubione kosmetyki i o połowę zmniejszyć objętość kosmetyczki.

W co się spakować, by było poręcznie?

Krótki weekend za miastem, zoptymalizowana zawartość bagażu i kolejna zagwozdka. W co się spakować? Torba podróżna, walizka, a może plecak? Biorąc pod uwagę specyfikę wyjazdu za miasto warto postawić na funkcjonalność.

Walizka choć wygodna (można prowadzić ją na kółkach), może okazać się niepraktyczna. Wszystko oczywiście będzie idealnie poskładane i zapakowane, ale szukając jednej rzeczy będzie trzeba przekopać całą zawartość. Plecak turystyczny, choć wygodny w trakcie przemieszczania się, może być sporym obciążeniem dla kręgosłupa. Kompromisem może okazać się torba podróżna na kółkach. Miękka i lekka, dodatkowo funkcjonalna, bo posiada wiele stref i kieszonek. Taka torba jest również łatwa w przenoszeniu. W każdym momencie możesz użyć rączki i przeciągnąć torbę jak walizkę lub dzięki wygodnym uchwytom przenieść ją w rękach lub nawet jako plecak.

Przemyślane pakowanie się to gwarancja udanego wyjazdu. Oprócz bagażu, na weekendowy wyjazd, zabierz ze sobą ogrom dobrego nastroju, posypany humorem i pozytywnym nastawieniem!

Artykuł partnera

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz