img

Czy można przywrócić "cnotę"?

Posiadanie błony dziewiczej w żaden sposób nie przeszkadza ani tym bardziej nie pomaga w normalnym funkcjonowaniu kobiecego organizmu, więc zastanawiające jest dlaczego posiadanie jej bądź nieposiadanie dostarcza tylu tematów do dyskusji.

Z biologicznego punktu widzenia, to żadna różnica, jednak zagadnienie jest szalenie ważne w sferze społeczno-kulturowej. W kulturach o patriarchalnej strukturze, dokładnie obrazowanej przez wszelkie kraje arabskie posiadanie cnoty jest niekiedy kwestią życia lub śmierci, ale czy już raz straconą można przywrócić? Oczywiście, że można! Hymenoplastyka to dziedzina chirurgii estetycznej, która daje niemałe pole do popisu w tej materii.

Pomysł o poddaniu się zabiegowi

Wprawdzie operacja przywrócenia błony dziewiczej nie należy do najtańszych zabiegów, jednak ostatnimi czasy zauważalne jest dość duże zainteresowanie nią ze strony kobiet. Jest to szczególnie ciekawe zjawisko, gdyż ginekologia estetyczna przed upływem niespełna dwudziestu lat uznawana była za fanaberię rozkapryszonych pań. Pojawia się więc pytanie, dlaczego kobiety decydują się na operacje, która z medycznego punktu widzenia nie ma najmniejszego sensu? Przede wszystkim wszelkie motywacje mają podłoże seksualne. Chęć przeżycia kolejnej dziewiczej nocy z ukochanym, bądź chęć przeżycia pierwszej nocy z nowym partnerem seksualnym w warunkach dziewiczych jest zwykle powodem determinującym podjęcie decyzje o oddaniu się w ręce chirurga. Istnieją również psychologiczne powody dla których pojawia się pomysł odtworzenia błony dziewiczej. Może się to wiązać z traumatycznym przeżyciem gwałtu, jeszcze przed rozpoczęciem współżycia seksualnego lub po prostu urodzeniem się bez opisywanej powłoki.

Jak to wygląda?

Opisywana operacja to dość kosztowny proces, więc niejako można go uznać za pewien rodzaj kobiecej ekstrawagancji. Sam zabieg trwa od kilkunastu minut do maksymalnie godziny, a pacjentka już tego samego dnia może opuścić klinikę. Polega on na sfałdowaniu śluzówki, przez co błona nabiera pierwotnego kształtu. Co ważne, kobiety, które przechodziły już poród nie są kwalifikowane do tego typu operacji.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz