img

Seks tantryczny – wschodnia sztuka miłości dla każdego

Seks daje wiele przyjemności, o ile do sypialni nie wkradła się rutyna. Chcąc zerwać z monotonią i odrobinę urozmaicić życie intymne, wiele osób sięga po gadżety erotyczne. Są też tacy, którzy decydują się na podjęcie eksperymentów – zgłębiają tajniki seksu tantrycznego. Sprawdź, na czym polega ta wschodnia sztuka miłości. Dowiedz się, czy to rozwiązanie także dla Ciebie.

Tantra budzi wiele emocji i wywołuje kontrowersje. Jedni uważają, że jest to rodzaj wyuzdanego seksu. Dla innych jest to miłość duchowa, która daje możliwość zjednoczenia się. Ty jednak możesz „wyrobić” sobie własne zdanie – być może dla Ciebie stanie się źródłem niedoświadczonych dotąd wrażeń i doznań?

Tantra, czyli co?

Seks tantryczny stanowi część azjatyckiej filozofii niedualistycznej – jest manifestacją jednego bytu. Dlatego kobieta i mężczyzna stają się jednością. Ona zalewa go energią duchową, natomiast on – energią fizyczną. 

Podczas seksu tantrycznego dochodzą do głosu wszystkie zmysły – zgodnie z tzw. rozciąganiem świadomości. Do powstawania przyjemności i jej eksplodowania dochodzi przede wszystkim w umysłach partnerów. Dlatego seks tantryczny uznawany jest za niezwykły – osiągnięcie takiego stanu jest możliwe tylko wtedy, gdy kochanków łączy nierozerwalna więź oraz prawdziwa i głęboka miłość.

Zasady seksu tantrycznego

W seksie tantrycznym wcale nie chodzi o sam akt seksualny. Najważniejszą rolę odgrywa cała otoczka, która towarzyszy miłosnemu zbliżeniu. Dlatego partnerzy powinni pamiętać o kilku istotnych zasadach rządzących seksem tantrycznym. Zastosowanie poniższych wskazówek pomoże w osiągnięciu odpowiedniego stanu. 

  • Odpowiednia atmosfera

W seksie tantrycznym ważną rolę odgrywa atmosfera, dlatego należy zadbać o aranżację wnętrza. W osiągnięciu odpowiedniego stanu pomóc mogą aromatyczne świece, zaciągnięte zasłony, a nawet ładna pościel. Takie gadżety, a także specjalne akcesoria erotyczne dla par znajdziesz m.in. w sklepie SexownySklep.pl.

  • Nawiązanie bezpośredniego kontaktu

Cały rytuał należy rozpocząć od nawiązania kontaktu wzrokowego. Nadzy partnerzy powinni usiąść naprzeciwko siebie po turecku – tak, aby stykać się kolanami. Przyglądanie się sobie pozwoli wyzbyć się wstydu i zakłopotania. Synchronizując oddech i trzymając się za dłonie, w tej pozycji należy pozostać nawet kilka minut.

  • Subtelna gra wstępna

W seksie tantrycznym dużą uwagę poświęca się na grze wstępnej. Muskanie twarzy, przeczesywanie włosów, delikatne ssanie uszu czy całowanie szyi – to pozwala na wytworzenie seksualnej energii. 

  • Orgazm

Zgodnie z filozofią tantry, wytrysk jest niepotrzebną stratą energii. Seks tantryczny uczy rozróżnienia szczytowania od ejakulacji. Pozwala na kontrolowanie wytrysku, pomagając w osiągnięciu nawet kilkukrotnych orgazmów.

  • Odpowiednie pozycje

Po udanej grze wstępnej można przejść do fazy właściwej seksu. Kochankowie mogą wybierać spośród wielu pozycji, takich jak np. yab-yum, skrzyżowane klucze. 

Sekretem udanego seksu tantrycznego jest brak pośpiechu. To świetne rozwiązanie dla par, którym brakuje czasu na wzajemną bliskość, w efekcie czego seks ogrania się wyłącznie do penetracji. 

 

Artykuł sponsorowany

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz