img

Zdrowie seksualne mężczyzn. Jak podnieść libido i wspomóc płodność i witalność?

Seks stanowi ważny element życia. Z jednej strony to zależna od hormonów funkcja organizmu, dzięki której gatunek ludzki się rozmnaża. Z drugiej – przyjemna aktywność, której trudno sobie odmówić. To również aktywność wzmacniająca więź między partnerami. Dlatego tak ważne dla każdego mężczyzny jest zdrowie seksualne. Jak podnieść libido i cieszyć się udanym życiem seksualnym?

Zdrowie seksualne – co to znaczy?

Kiedy mężczyzna dobrze się czuje i może w pełni uczestniczyć w aktywnościach seksualnych i czerpać z nich przyjemność, uznaje się to za stan zdrowia seksualnego. Na sprawność seksualną wpływa kilka czynników, takich jak czynniki fizyczne, psychologiczne, socjalne. Mężczyznę odczuwającego pociąg seksualny (libido) i zdolnego do erekcji uznaje się za zdrowego seksualnie. Choć fizjologia odpowiada i za libido, i za erekcję, zdrowie psychiczne mężczyzny oraz czynniki emocjonalne również odgrywają istotną rolę w życiu erotycznym.

Zdrowie seksualne to nie tylko brak choroby. Zaburzenia erekcji traktuje się np. jako niezdolność do osiągnięcia wzwodu i utrzymania go na tyle długo, żeby odbyć satysfakcjonujący stosunek. Zaburzenia erekcji powoduje kilka czynników, w tym m.in. stres, depresja, bardzo niski poziom testosteronu, uszkodzenie po operacji urologicznej, problemy w związku, a także tętnice zatkane cholesterolem. Często brak wzwodu świadczy o początku chorób serca. Mężczyźni mogą również doświadczać problemów związanych z ejakulacją (przedwczesny i opóźniony wytrysk) i odczuwaniem orgazmu podczas ejakulacji (anorgazmia).

Jak podnieść libido i zadbać o sprawność seksualną?

Zdrowie seksualne zależy od ogólnego stanu organizmu. Żeby więc lepiej się czuć i osiągać satysfakcję z życia seksualnego, warto regularnie ćwiczyć. Szczególnie ważne są ćwiczenia poprawiające kondycję, które pobudzają serce do zwiększonej pracy. Podczas stosunku wzrasta oczywiście liczba uderzeń na minutę, jednak to regularna aktywność poprawia wydolność serca. A tym samym polepsza się zdolność seksualna. 30 minut dziennie treningu takiego jak bieganie czy pływanie może zdziałać cuda dla libido.

Ochota na seks i gotowość organizmu do współżycia zależy również od odpowiedniej diety. Braki mikroelementów, takich jak np. mangan mogą powodować obniżenie libido. Niektóre owoce i warzywa wspomagają przepływ krwi, a tym samym ułatwiają osiągnięcie erekcji. Cebula i czosnek dbają o właściwe krążenie, banany obniżają ciśnienie krwi (wpływa to na funkcjonowanie męskich narządów), a ostre papryczki zmniejszają nadciśnienie i zapalenia.

Żeby cieszyć się niezaburzoną erekcją, warto zadbać o lepszy przepływ krwi. W zdrowej diecie wspomagającej sprawność seksualną powinny się znaleźć duże ilości kwasów omega 3, witamina B1 pomagająca przekazywać sygnały nerwowe m.in. z mózgu do penisa oraz inne witaminy z grupy B regulujące poziomy hormonów. Jadłospis mężczyzny powinien więc uwzględniać tłuste ryby, awokado, oliwę z oliwek, wieprzowinę, orzeszki ziemne, fasolę oraz jajka.

Stres negatywnie wpływa na zdrowie, również na libido. Przez stres serce pracuje szybciej i wzrasta ciśnienie krwi. A to przyczynia się do obniżenia libido i gorszej jakości seksu. Stres psychologiczny może zaburzyć erekcję lub uniemożliwić osiągnięcie orgazmu. Do najlepszych sposobów łagodzenia stresu należą ćwiczenia i nauka technik relaksacyjnych. Pomoże również rozmowa z partnerką lub spotkania z terapeutą.

Suplementy wspomagające życie seksualne

Bywa i tak, że zbilansowana dieta i ćwiczenia są niewystarczające, żeby odzyskać sprawność seksualną. Wtedy pomocne okazują się suplementy takie jak Permen wspomagające erekcję. Środek zawiera składniki roślinne, które pomagają wywołać erekcję i zwiększają apetyt na seks. Działanie suplementu Permen opiera się na wykorzystaniu naturalnych substancji, takich jak żeń-szeń, buzdyganek naziemny czy miłorząb japoński. Ekstrakt z buzdyganka wzmacnia doznania seksualne i zwiększa stężenie testosteronu. Roślina zawiera również saponiny usprawniające wytwarzanie plemników (suplement z dodatkiem tego ekstraktu podnosi więc płodność). Żeń-szeń zwiększa syntezę tlenku azotu w ciałach jamistych, dzięki czemu poprawia się krążenie. A to bezpośrednio wpływa na erekcję i jej utrzymanie. Miłorząb natomiast wspiera pracę układu nerwowego i poprawia krążenie krwi.

Problemy z erekcją – jakie są tego przyczyny?

Szacuje się, że w Polsce kłopoty z erekcją może mieć nawet 2,5 mln mężczyzn. Niestety panowie niechętnie przyznają się do swoich słabości i często bagatelizują problemy seksualne, tłumacząc je stresem i zabieganym trybem życia. Choć zaburzenia erekcji wiążą się z czynnikami psychologicznymi, mogą świadczyć również o poważniejszych schorzeniach, jak np. o rozwijającej się chorobie serca. Problemy z satysfakcjonującym życiem seksualnym pojawiają się już nawet u mężczyzn przed 40. r.ż. W takim przypadku warto skonsultować się z lekarzem i wykonać badania wykluczające poważniejsze choroby.

Zaburzenia erekcji i obniżone libido to nie wyrok na całe życie. Czasami wystarczy zmiana nawyków na zdrowsze i regularne stosowanie roślinnych suplementów, żeby znowu cieszyć się udanym życiem erotycznym i czuć się spełnionym mężczyzną.

Uwaga! Powyższa porada jest jedynie sugestią i nie może zastąpić wizyty u specjalisty. Pamiętaj, że w przypadku problemów ze zdrowiem należy bezwzględnie skonsultować się z lekarzem!

Źródła:

  • http://www.permen.pl/permen-sex-apetite.html
  • https://www.health.harvard.edu/topics/mens-sexual-health
  • https://www.healthline.com/health/male-sexual-performance#1
  • https://dimedic.eu/wiedza/problemy-z-erekcja-jakie-sa-przyczyny-zaburzen-erekcji

Materiał zewnętrzny

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz