img

Ciemieniucha - jak wygląda i jak ją leczyć?

Niemowlęta, które urodziły się całkowicie zdrowe mogą w pierwszych miesiącach swojego życia doznać wielu problemów i dolegliwości zdrowotnych. Dlatego wszyscy rodzice powinni uważnie przyglądać się swoim pociechom, aby móc zauważyć je jak najszybciej i wprowadzić odpowiednie postępowanie.

Dwie główne dolegliwości pojawiające się u małych dzieci

Jednym z najczęściej pojawiających się problemów u noworodków jest ciemieniucha. Głównie zlokalizowana jest na główce. W przypadku dzieci z bardzo bujną czupryną, ciężko jest ją szybko zauważyć. Ciemieniucha przypomina przesuszoną, łuszczącą się skórkę. Nie boli, ale wygląda nieestetycznie. Można ją skutecznie wyleczyć poprzez stosowanie odpowiednich kosmetyków myjących i preparatów natłuszczających.

Kolejnym dość częstym problemem są łamliwe paznokcie u nóg, które najczęściej występują na dużym palcu. Nie wymagają interwencji podologa, ponieważ najczęściej wracają samoistnie do prawidłowego stanu w ciągu kilkunastu miesięcy lub kilku lat. Trzeba jednak wiedzieć, że warto je odpowiednio pielęgnować, wmasowując w nie kosmetyki nawilżające.

Jak dbać o zdrowie dziecka? Ogólnie mówiąc o dbaniu o zdrowie małego dziecka, mamy na myśli przede wszystkim zapewnienie mu odpowiednich warunków do rozwoju. Dziecko powinno przebywać w czystym mieszkaniu z odpowiednią temperaturą, która do snu powinna być nieco niższa. Ważne jest także utrzymanie stałego planu dnia, co wycisza i uspokaja dziecko i sprawia, że czuje się bezpieczne. Istotne jest także wspieranie jego rozwoju fizycznego i emocjonalnego, poprzez zapewnianie mu odpowiedniej ilości uwagi i miłości. Niemniej istotne jest także kontrolowanie stanu zdrowia dziecka i jego rozwoju u lekarza pediatry oraz szybkie reagowanie, gdy podejrzewamy jakąś infekcję.

Rodzicom zainteresowanym poszerzaniem swojej wiedzy dotyczącej zdrowia maluszków polecamy nowy portal internetowy znajdujący się pod adresem www.zdrowemaluchy.pl, w którym nie brakuje przydatnych porad i ciekawostek.

 

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz