img

Czy trening EMS może pomóc Ci pozbyć się zbędnych kilogramów?

EMS ma wiele niesamowitych zalet - jedną z nich jest jego zdolność do promowania utraty wagi. Jeśli chcesz znaleźć nową formę ćwiczeń, która pomoże ci nabrać masy, poczuć się dobrze i schudnąć, to EMS będzie dla ciebie idealnym rozwiązaniem.
 
Prawdopodobnie słyszałeś już twierdzenia, że 20-minutowa sesja EMS odpowiada 4-5 godzinom treningu całego ciała, ale jeśli chodzi o to, jak przekłada się to na utratę wagi, może to być mylące. Pomimo wszystkich badań na ten temat, ludzie często zastanawiają się, czy EMS będzie przydatny w utracie wagi.
 
Dobra wiadomość jest taka, że tak. W tym artykule omówimy niektóre z badań dotyczących EMS w kontekście utraty wagi, tak abyś mógł zdecydować, czy jest to trening odpowiedni dla Ciebie.
 
EMS pomaga w utracie wagi poprzez tworzenie deficytu kalorycznego
 
Jednym z głównych powodów, dla których EMS jest dobre dla utraty wagi, jest fakt, że trening ten pomaga stworzyć deficyt kaloryczny, który jest głównym sposobem utraty wagi.
 
Deficyt kalorii oznacza zasadniczo spalanie większej ilości kalorii niż się spożywa. Można to osiągnąć poprzez cięcia kalorii w diecie, ćwiczenia, aby spalić więcej kalorii lub kombinacji obu. Decydując się na trening taki jak EMS, jesteś w stanie osiągnąć deficyt kaloryczny przy mniejszym wpływie i na krótszy czas niż w przypadku innych treningów.
 
Technologia EMS jest szczególnie skuteczna dla tych, którzy mają trudności z wejściem w deficyt kaloryczny ze względu na jej niskoprocentowy charakter. Na przykład, jeśli jesteś osobą, która ma trudności z ćwiczeniem ze względu na podeszły wiek lub nadwagę, wejście w deficyt kaloryczny będzie trudniejsze, ponieważ nacisk będzie kładziony głównie na zmiany w diecie. EMS może pomóc tym osobom ćwiczyć bezpiecznie i efektywnie, prowadząc je do spalania dużej ilości kalorii.
 
EMS sprzyja również utracie wagi poprzez budowanie mięśni, co z kolei pomaga podkręcić metabolizm i spalić tłuszcz. Utrata wagi przy pomocy treningu EMS jest najbardziej efektywna w połączeniu ze zdrową, zbilansowaną dietą, która sprzyja deficytowi kalorycznemu.
 
Utrata wagi w okolicach brzucha
 
Rozważając EMS w kontekście utraty wagi, warto zwrócić uwagę na to, jak EMS promuje utratę wagi w okolicach brzucha. Chociaż EMS może wywołać utratę wagi w całym ciele, badania wykazały, że jest on w stanie konkretnie ukierunkować się na okolice brzucha (obszar, z którym większość ludzi ma problemy).
 
Badania wykazały, że bez modyfikacji diety czy ćwiczeń, trening EMS był w stanie pomóc kandydatom w utracie wagi w ich środkowej części ciała. To naprawdę ekscytujące badania, które dowodzą, że sam trening EMS jest potężnym narzędziem odchudzania, jednak w połączeniu z odżywczą, zbilansowaną dietą wyniki mogą być niesamowite.
 

Czy EMS jest dobry na utratę wagi?

 
Ogólnie rzecz biorąc, EMS jest bardzo korzystny dla utraty wagi, ponieważ pomaga organizmowi wejść w deficyt kaloryczny. Podczas gdy sama stymulacja EMS niekoniecznie sprzyja utracie wagi, to w połączeniu z dietą, treningiem osobistym prowadzonym przez trenerów specjalizujących się w EMS i specyficzną aktywacją mięśni, można zauważyć utratę wagi.
 
Należy również pamiętać, że dieta ma wiele wspólnego z utratą wagi, jednak firma 20PerFit stara się, aby trening EMS stanowił holistyczny pakiet, w którym odżywianie stanowi opcjonalny dodatek. Oferujemy porady i wsparcie dla osób pragnących schudnąć równolegle z treningiem EMS, wraz z bezpłatnym dostępem do naszego ebooka o odżywianiu napisanego specjalnie z myślą o treningu EMS oraz poradami żywieniowymi dla osób zapracowanych.
 

Dlaczego ludzie wybierają EMS?

 
Istnieje wiele powodów, dla których ludzie decydują się na stosowanie EMS w celu utraty wagi, jednak jednym z najczęstszych jest to, że pozwala on schudnąć przy mniejszym wysiłku, w krótszym czasie i przy zmniejszonym obciążeniu stawów.
 
EMS zyskuje coraz większą popularność, ponieważ pozwala ludziom usprawnić swoje wyniki i uzyskać wszystkie korzyści płynące z bardziej intensywnego treningu w ciągu zaledwie 20 minut.

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz