img

Czym jest Hurom H-AA Alpha – czy tylko wolnoobrotową wyciskarką do soków?

Na polskim rynku znaleźć można wiele dobrej jakości wyciskarek do soków. Każdy, kto szukał tego typu sprzętu, zapewne wie, czym zajmuje się firma Hurom. Jest ona producentem wyciskarek różnego typu, wśród których są takie modele, które są bardziej zaawansowane i jest na nie duży popyt. Do takich modeli należy seria wyciskarek Hurom H-AA Alpha.

Jeżeli macie Państwo wątpliwości, czy wyciskarka Hurom nadaje się do Waszej kuchni i czy spełni Wasze oczekiwania, powinniście dowiedzieć się czegoś więcej na jej temat poniżej oraz warto sprawdzić ofertę wyciskarki na hurompolska.pl 

Specyfika wyciskarki Hurom H-AA

Urządzenie Hurom H-AA jest wolnoobrotowe i pionowe. Owoce wkłada się z góry. Wyciskarka jest wygodna w użytkowaniu i zadowala nawet najbardziej wymagających klientów. Owoce są mielone przez specjalny ślimak, który wolno pracuje, popychając owoce i warzywa, które przechodzą przez sito. Dzięki niewielkiej liczbie obrotów można zniwelować ulatnianie się produktów. Intensywna obróbka termiczna rozkłada składniki odżywcze i witaminy, przez co warzywa i owoce tracą na wartości. W Hurom H-AA nie ma tego problemy. Wyciskarka pracuje wolno i powoli wydobywa z produktów pełnowartościowy sok.

Elementy zestawu Hurom H-AA

W zestawie znajdą Państwo takie elementy, jak korpus oraz komorę wsadową na owoce i warzywa, wał ślimakowy odpowiedzialny za wyciskanie, dwa sita, jedno do klarowania soku, a drugie przeznaczone do soków gęstych. W zestawie są także - przystawka służąca do mielenia, dwa pojemniki, jeden na sok, a drugi na pulpę. Pozostałe elementy to: szczotki do czyszczenia, foremka na miazgę (tofu) i popychacz oraz stojak na akcesoria pomocne w procesie wyciskania.

Kolorystyka

Urządzenie Hurom H-AA dostępne jest aż w czterech różnych kolorach: srebrny, złoty, biały oraz czarny. Stosownie do własnych upodobań, każdy może wybrać sobie wyciskarkę w ulubionym przez niego kolorze.

Rozmiary

Wyciskarka wolnoobrotowa Hurom H-AA jest urządzeniem nie za dużym i nie za małym, jest w sam raz. Świadczą o tym jej rozmiary:  długość 22.4 cm, szerokość prawie 20 cm oraz wysokość 40.6 cm. Waga urządzenia wynosi 4.8 kg.

Wygląd i budowa

Urządzenie posiada bardzo estetyczny wygląd, krzywizny są gładkie, przez co podkreślają gustowny wygląd wyciskarki. Położona na blacie kuchennym prezentuje się doskonale. Wyciskarka wyprodukowana została z bardzo dobrych jakościowo materiałów: ABS, Tritan, Ultem oraz stal nierdzewna. Części plastikowe, które mają kontakt z wyciskanymi produktami, nie posiadają w swoim składzie BPA.

Technologia i działanie

Urządzenie pracuje w oparciu o technologię Alpha. Wycieraczki obrotowe napędza zębatka, która nie ma żadnej styczności z żywnością. Wycieraczki obracają się bardzo wolno – 17 obrotów na min., dzięki czemu otrzymany sok nie posiada piany. Taki sok jest również dłużej świeży, nawet do 72h od uzyskania. Przede wszystkim jest pełny składników odżywczych, witamin, enzymów, soli mineralnych. Wolnoobrotowy cykl pracy wyciskarki nie pozbawia produktów cennych składników odżywczych, co stanowi o najważniejszej wartości tego urządzenia. Wyciskarka wyposażona została w silnik, posiadający moc 150W. Silnik pracuje bardzo cicho, co ułatwia proces wyciskania.

Akcesoria

W zestawie znajdują się dwa sita wykonane z Ultemu. Doskonałe do przygotowania soków klarowanych i musów. Jedno sito posiada duże otwory, a drugie małe. Można dostosować do własnych potrzeb zawartość miąższu w soku. Miłośnicy soków klarowanych używają sita z małymi otworami, a ci, którzy lubią gęstsze soki, korzystają z sita z dużymi otworami.

Przystawka do robienia lodów i sorbetów – umożliwia precyzyjne przygotowanie przysmaków z owoców dla siebie, rodziny i znajomych.

Manetka – daje możliwość kontroli gęstości soku w zależności od osobistych upodobań.

Korek niekapek – umieszczony w pojemniku z sokiem pozwala na usprawnienie procesu wyciskania.

Wyciskanie soku przy użyciu Hurom H-AA

Proces wyskakania nie jest zbyt skomplikowany. Owoce posiadające twardą skórkę, jak np. arbuz i pomarańcze, cytryny należy obrać ze skórki, pokroić na mniejsze kawałki i w takiej postaci włożyć je do górnej części wyciskarki. Mniejsze owoce, jak np. porzeczki, jagody, jeżyny wkłada się do urządzenia w całości. Warzywa posiadające długie włókna, jak burak czy seler trzeba pokroić na mniejsze kawałki, następnie włożyć do Hurom H-AA.  Owoce pestkowe (czereśnie, śliwki, wiśnie, morele czy brzoskwinie) trzeba odpestkować, dopiero potem można umieścić je w wyciskarce.

Wskazane jest, aby korek niekapek w trakcie wyciskania soku pozostawał zamknięty. Dzięki temu uzyskany sok lepiej się wymiesza, zanim dostanie się do naczynia, z którego będzie skonsumowany.

Czyszczenie wyciskarki Hurom H-AA

Wyciskarkę można czyścić na kilka sposobów. Jeżeli używana jest ona do wyciśnięcia kilku soków po sobie, z różnych owoców i warzyw, można przepuścić przez nią wodę. Bardziej kompleksowe czyszczenie rozpoczynamy od wyłączenia wyciskarki i odłączenia jej od prądu. Następnie zdejmuje się górną część wyciskarki i demontuje elementy wewnętrzne. Miskę oraz ślimaka należy wyczyścić szczoteczką z zestawu pod bieżącą wodą. Obudowę urządzenia przecieramy wilgotną szmatką, najlepiej miękką, tak aby nie porysować wyciskarki.

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz