img

Dieta od dietetyka, ale w „nowoczesnym” wydaniu

            Wizyta u dietetyka mało komu kojarzy się z przyjemnością. Nie dość, że trzeba zapłacić, to pada na nas blady strach, gdy do rąk własnych trafia nowa dieta skomponowana przez profesjonalnego dietetyka. A w niej widnieją potrawy, na które wcale nie mamy ochoty. Jeszcze większy moment zwątpienia przychodzi, gdy uświadamiamy sobie, ile czasu, wysiłku i pieniędzy będzie trzeba poświęcić na tę dietę. A gdyby tak postawić na catering dietetyczny?

 

Fit jadłospis, fit ciało

 

            Nasze ciało potrzebuje aktywności fizycznej, by zachować kondycję na długie lata. Niestety nic nam po uprawianiu jakiegokolwiek sportu, jeśli codzienny jadłospis wciąż kuleje. Często okazuje się, że pierwotne założenia odnośnie zrzucenia zbędnych kilogramów i uczynienia swojej sylwetki przynajmniej zbliżonej do „fit”, szybko upadają. Intensywne ćwiczenia wykańczają nasz organizm, a waga nie spada. Dieta od dietetyka ląduje w koszu, a efekt jo-jo nie czeka na pozwolenie.

 

            Istnieje jednak opcja, która łączy w sobie elementy diety od dietetyka, możliwości uczynienia swojej sylwetki wymarzoną, ale eliminuje wspomniane wady. Mowa o cateringu dietetycznym. Czym się różni? Posiłki układane są ni mniej, ni więcej przez... dietetyków. Można liczyć na odpowiednią ich kaloryczność, wartościowość, a także równie ważny smak czy zapach. Sęk w tym, że tych posiłków nie przyrządzamy samodzielnie.

 

            Wystarczy spojrzeć na ofertę, jaką jest fit catering z EatZone.pl. Codzienne menu układane z zachowaniem wszystkich zasad dietetycznych, przez profesjonalnego dietetyka. Możliwość wybrania jadłospisu, który uwzględnia alergie pokarmowe czy chęć osiągnięcia konkretnych celów. Baza w postaci świeżych produktów, pochodzących od lokalnych dostawców. Jest zdrowo, ale z oszczędnością czasu i wyeliminowaniem kłopotu z przyrządzaniem niektórych posiłków czy poszukiwaniami rzadziej spotykanych produktów spożywczych.

 

By mieć pewność, że będzie zdrowo

 

            Firm oferujących catering dietetyczny pojawia się coraz więcej. Jak mieć pewność, że dana oferta spełni nasze oczekiwania, a nad jadłospisem będzie faktycznie czuwał dietetyk? Warto pytać, nawet o to, co w pierwszej chwili wydaje się być banalnym. Nie tylko strona internetowa powinna kusić i zachęcać, bo przecież kwestie wizualne to nie wszystko. Zasadne są między innymi pytania o warunki, w jakich przyrządzane są posiłki.

 

            Opinie innych, oceny znalezione w sieci, recenzje – to wszystko może ułatwić podjęcie ostatecznej decyzji. Możliwość wyboru spośród kilku menu, dostarczanie posiłków o różnych porach, w zależności od potrzeb, a także informacje odnośnie dań, jakie będą przygotowane na dany dzień. To teoretycznie detale, jednak w praktyce dają podstawę do zaufania, iż dana oferta spełni nasze oczekiwania.

 

            Jeśli dotychczasowe wizyty u dietetyka nie przynosiły oczekiwanych efektów, a diety okazywały się być totalnym niewypałem, warto spróbować cateringu dietetycznego. Wygodnie, w podobnych kosztach, ale zdecydowanie z oszczędnością czasu na zakupach i gotowaniu.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz