img

Dlaczego powinnam zapisać się na fitness?

Każdy wie, że sport to zdrowie. Większość zdaje sobie sprawę z tego, że na aktywność fizyczną czas powinien się znaleźć codziennie lub prawie codziennie. Jednak mało kto stosuje te wiedzę w praktyce. Tłumaczymy się brakiem towarzystwa, męczącą pracą lub ciągłym pośpiechem. Warto jednak się przełamać i sprawdzić czy rzeczywiście ,,chcieć znaczy móc". Na początek proponujemy fitness i na zachętę prezentujemy kilka argumentów dlaczego warto zapisać się na zajęcia.

 

  1. Ładna sylwetka. Regularna aktywność fizyczna sprzyja utrzymaniu ładnej i zdrowej figury. Na zajęciach typu fitness ćwiczymy wszystkie partie mięśniowe, dzięki czemu zyskuje cała nasza sylwetka. Zadbane ciało to powód do dumy. To coś, co sprawia że czujemy się piękniejsze i bardziej pewne siebie. Nie szukajmy sobie wymówek takich jak np. miesiączka. Nie jest to choroba, a zjawisko fizjologiczne. Jeżeli odczuwasz ból możesz zastosować np. tabletki przeciwbólowe z deksketoprofenem. Menstruacja nie jest wskazaniem do opuszczania zajęć sportowych. Można pozwolić sobie na małą taryfę ulgową, jednak warto wiedzieć, że lekki wysiłek fizyczny jest wręcz wskazany w ,,te dni", gdyż pomaga pokonać dolegliwości bólowe związane z miesiączką.
  2. Zdrowie. Odpowiednia ilość wysiłku fizycznego wpływa pozytywnie na nasze zdrowie. Jest najprostszą, a zarazem bardzo skuteczną metodą profilaktyczną. Nie każdy zdaje sobie sprawę że osoby regularnie uprawiające sport są mniej narażone na cukrzycę typu 2, nadciśnienie tętnicze i choroby nowotworowe. Nadwaga i otyłość, które mogą być następstwem unikania aktywności fizycznej, negatywnie wpływają na gospodarkę hormonalną oraz mogą przyczyniać się do występowania powikłań w trakcie ciąży i w okresie okołoporodowym. Nadmiar kilogramów systematycznie obciąża stawy i przyspiesza rozwój choroby zwyrodnieniowej.
  3. Dobre samopoczucie. Wysiłek fizyczny powoduje wydzielanie się endorfin, czyli hormonów szczęścia. Wielu sportowców potwierdza, iż po treningu czuje się dużo lepiej. Są z siebie zadowoleni, dumni i mają motywację do podejmowania kolejnych wyzwań. Zajęcia takie jak fitness to także okazja do rozładowania stresu i napięcia w sposób zdrowy i kontrolowany.
  4. Okazja do spotkania. Mówi się, że człowiek jest stworzeniem stadnym. Lubimy spędzać czas w gronie innych ludzi. Okazją do wyjścia z domu i znalezienia się wśród osób o podobnych zainteresowaniach mogą być właśnie zajęcia fitness. Namów na wspólne treningi swoją przyjaciółkę lub pójdź sama i zawrzyj nowe znajomości.
  5. Pierwszy krok do bycia lepszą wersją samej siebie. Jeżeli inwestujemy swój czas i środki finansowe w zajęcia fitness, chcemy osiągnąć pewien cel. Jest nim utrata zbędnych kilogramów, wyrzeźbienie sylwetki lub po prostu zadbanie o swoje zdrowie fizyczne i psychiczne. Zauważalne zmiany motywują nas do podejmowania kolejnych kroków np. zgłębienia wiedzy z zakresu zdrowej diety czy metod walki ze stresem, zainteresowania się tematem mody i doboru stroju do sylwetki i okazji, nauki robienia profesjonalnego makijażu czy stylizowania paznokci. Zadowolenie ze swojego wizerunku oraz świadomość własnych atutów i umiejętności jest podstawą do ciągłego zdobywania nowych szczytów i do konsekwentnego samorozwoju.

 

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz