img

Jak dobrać soczewki kontaktowe dla sportowca?

Dobrze dobrane soczewki kontaktowe mogą całkowicie zastąpić okulary korekcyjne, co sprawdza się zwłaszcza u sportowców, kiedy tradycyjna korekcja wzroku przeszkadza w aktywności fizycznej. Przed wyborem szkieł, warto skonsultować się z okulistą. Sportowcom zaleca się soczewki jednodniowe lub miesięczne, wykonane z lekkich materiałów o dużej przepuszczalności tlenu.

Jakie soczewki kontaktowe dla aktywnych fizycznie?

Sportowcom zaleca się soczewki kontaktowe wykonane z miękkich i lekkich materiałów hydrożelowych lub silikonowo-hydrożelowych. Szkła miesięczne wymagają codziennej pielęgnacji, dlatego osoby, które nie mogą sobie na to pozwolić, chętniej wybierają soczewki jednodniowe. Szkła kontaktowe zakłada się na cały dzień, aby wieczorem wyrzucić je do kosza, a rano założyć na oczy nową parę. Soczewki kontaktowe Ultraflex wykonane są z najwyższej jakości materiałów, które charakteryzuje duża przepuszczalność tlenu. Szkła zapewniają zatem oczom swobodne oddychanie oraz nawilżenie przez cały dzień, bez uczucia dyskomfortu.

Skuteczne dobieranie soczewek kontaktowych

Dobieranie soczewek kontaktowych powinno odbywać się u specjalisty. W profesjonalnym gabinecie optycznym lekarz przeprowadzi szczegółowe badania wzroku i wybierze parę soczewek, która skutecznie skoryguje wadę wzroku, a przy tym będzie wygodna w noszeniu. Podczas wizyty u okulisty warto poinformować lekarza o rodzaju aktywności fizycznej, jaki się praktykuje oraz stylu życia, co pomoże w wyborze trybu noszenia soczewek.

Dlaczego warto stosować soczewki kontaktowe, uprawiając sport?

W niektórych dziedzinach sportu, takich jak: bieganie, wspinaczka, sporty walki czy gimnastyka, noszenie tradycyjnych okularów jest niewygodne. W takich przypadkach soczewki kontaktowe to idealne rozwiązanie, które zapewnia pełen komfort i wygodę. Delikatny hydrożelowy lub silikonowo-hydrożelowy materiał szybko dostosowuje się do gałki ocznej, przez co jest całkowicie niewyczuwalny w oku. Zalety soczewek, które najbardziej cenią sobie sportowcy, to również gwarancja pełnego pola widzenia, bez zniekształcenia obrazu. Szkła kontaktowe nie parują ani nie brudzą się, np. deszczem lub śniegiem. Nosząc soczewki, można komfortowo nosić gogle, okulary przeciwsłoneczne, a także kaski i inne ochronne nakrycia głowy. Przy odpowiednio dobranej soczewce kontaktowej ryzyko jej wypadnięcia z oka czy uszkodzenia w czasie wykonywania aktywności jest minimalne.

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz