img

Jak najdłużej utrzymać intensywny kolor włosów po koloryzacji?

Intensywny kolor farbowanych włosów to coś, o czym marzą panie, decydując się na ich koloryzację. Nie ma co ukrywać, że paleta barw proponowana przez producentów rzeczywiście wygląda imponująco. Jednak aby utrzymać intensywny kolor na głowie, trzeba znać tajniki pielęgnacji włosów farbowanych. Częste mycie, słońce i wymagające stylizacje fryzur sprawiają, że włosy płowieją, stają się matowe i nie przypominają tych sprzed kilkunastu dni. Jak dbać o farbowane włosy?

Obojętnie czy włosy są farbowane, czy nie, trzeba o nie dbać. Farby, płukanki i szampony koloryzujące niszczą zarówno strukturę włosów, jak i ich cebulki. Słońce i klimatyzacja dodatkowo przesuszają je. Włosy stają się słabe, łamliwe, a ich końcówki się rozdwajają. Trzeba zatem o nie dbać, używając dobrych kosmetyków. Należy je regularnie nawilżać i odżywiać oraz unikać sytuacji, które dodatkowo zagrażają ich kondycji. Odpowiednia pielęgnacja sprawi, że będą zdrowe, błyszczące, a te farbowane zachowają intensywny kolor.  

Intensywny kolor a mycie włosów

Aby zachować intensywny kolor farbowanych włosów, trzeba przede wszystkim wiedzieć o tym, że tuż po koloryzacji, co najmniej przez 24 godziny nie należy myć włosów szamponem. Pigment potrzebuje około jednej doby, aby trwale osadzić się w strukturze włosa. Jeśli będzie miał kontakt z szamponem do włosów wcześniej, to po prostu jego część zostanie wypłukana, a kolor już po pierwszym myciu głowy wypłowieje.

Intensywny kolor wymaga odpowiednio dobranego szamponu. Warto wybierać szampony przeznaczone do włosów farbowanych. Kosmetyki z zawartością rumianku polecane są do blond włosów, bo delikatnie będą je rozjaśniać. Jednak intensywny kolor ma też swojego wroga w postaci szamponu zawierającego hydrolizaty protein, które świetnie wspierają strukturę włosów naturalnych. W przypadku farbowanych niestety przyczyniają się do wypłukiwania pigmentu farby i włosy farbowane tracą kolor.

Każde mycie włosów farbowanych szamponem osłabia ich nową barwę. W przypadku włosów normalnych i suchych nie jest to tak duży problem, jak w przypadku włosów przetłuszczających się, które wymagają mycia codziennego lub co drugi dzień. Tu można sobie radzić, stosując naprzemiennie tradycyjny szampon i ten do mycia włosów na sucho.

Jak najdłużej utrzymać intensywny kolor włosów po koloryzacji

Czego unikać i co jeszcze stosować?

Intensywny kolor włosów nie lubi słońca. Promienie UV powodują płowienie barw. Można temu przeciwdziałać, stosując odżywki mające w swoim składzie filtry UV. Warto stosować maseczki regenerujące, które działają znacznie intensywniej niż zwykłe odżywki.

Trzeba też pamiętać, że farbowane włosy źle znoszą działanie wysokich temperatur. Suszenie ich suszarką po każdym myciu sprawi, że intensywny kolor stanie się tylko wspomnieniem. Warto pozwolić włosom wyschnąć w sposób naturalny. Dzięki temu nie tylko zapobiegniemy blaknięciu koloru, ale także pozwolimy wodzie wniknąć w strukturę włosów i te będą znacznie lepiej nawilżone.

Nie tylko suszarki mają zły wpływ na kondycję włosów. To samo można powiedzieć o prostownicach i lokówkach. Codzienne używanie tych urządzeń, poddawanie włosów działaniu wysokich temperatur po prostu niszczy zarówno ich strukturę, jak i intensywny kolor. Warto zrezygnować z ciągłego prostowania i kręcenia loków za pomocą tych urządzeń. Aby uzyskać bujną fryzurę, zdecydowanie lepiej wykorzystać tradycyjne metody, takie jak zapomniane wałki do włosów.

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz