img

Kolagen do picia – czy to działa?


Kuracja kolagenowa

Według licznych badań, jeśli kolagen zażywany jest w sposób doustny i jest on w płynnej postaci, układ pokarmowy bardzo szybko go wchłania, a tym samym jest doskonale przyswajany przez ludzki organizm. Ilość kolagenu w znacznym stopniu znajduje się w tkankach już po 6-12 godzinach od momentu jego spożycia. Poziom maksymalny kolagenu jest zauważalny w tkankach po 6 godzinach od spożycia, natomiast w skórze po około 12 godzinach  w chrząstkach stawowych po dwóch dobach od konsumpcji. W chrząstce kolagen utrzymuje się przez kolejne 48 godzin. Jednak jego regularne spożywanie pozwala na trwałe uzupełnienie pewnych niedoborów, na przykład spowodowanym wiekiem lub chorobami. Dowiedz się więcej na temat kolagenu odiwedzając portal: www.kolagenowy.edu.pl

Regularne lub też czasowe zażywanie płynnego kolagenu idealnie zatrzymuje i usuwa objawy starzenia, które widoczne są zewnętrznie skutecznie usuwa zarówno zewnętrzne oznaki starzenia (zmarszczki oraz wypadanie włosów). Wpływa też korzystnie na wszelkie komórki organów, po prostu je odmładzając. Kolagen ma również korzystny wpływ na leczenie chorób wieku dojrzałego, na przykład bóle stawów oraz kręgosłupa, reumatycznym oraz dolegliwości związane z okresem menopauzy. Im wcześniej zacznie się uzupełniać niedobory kolagenu, tym korzystniejszy wpływ na organizm, a afekty odmładzające staną się jeszcze bardziej widoczne.

logo

Kolagen – eliksir młodości

Rynek oferuje wiele preparatów z kolagenem, jednak większość z nich zawiera wiele konserwantów, a kolagen jest w niewielkiej, wręcz śladowej ilości. Dlatego polecany jest czysty kolagen w proszku, o czym świadczą rekomendacje ze strony farmaceutów, kosmetologów i dermatologów. Jest to bowiem skuteczny eliksir na zachowanie młodości.

koktajl z kolagenem

Kolagen – dawkowanie

Kolagen posiada sypką oraz bezsmakową formułę, dzięki czemu może być stosowany dowolnie jako dodatek codziennej diety, chociażby jako dodatek do napojów, koktajli, soków czy jogurtów. Zaleca się dzienną dawkę w wysokości 5 gramów, a więc jedną łyżeczkę produktu. Kolagen zwiększy swoją skuteczność, gdy połączy się go z produktami, które zawierają dużą ilość witaminy C.

Przepis na koktajl z kolagenem

Kolagen ma wyjątkową formułę, która czyni go produktem bezsmakowym. Dzięki temu można dodawać go do dowolnego pożywienia, na przykład wody, soków czy koktajli owocowych.
Oto przepis na koktajl z truskawek

Składniki: 
• 3/4 szklanki jogurtu,
• 1 łyżeczka miodu,
• 500 gram truskawek
• 1 łyżeczka kolagenu sproszkowanego
Wszytko należy dokładnie zmiksować i gotowe! Koktajl smakuje najlepiej, gdy podawany jest schłodzony.

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz