img

Kołdra obciążeniowa gdzie kupować?

Kołdra sensoryczna ma szansę okazać się nieprawdopodobnie skuteczna w leczeniu przeróżnego rodzaju schorzeń czy zaburzeń psychofizycznych. Jednocześnie należy pamiętać o tym, że aby spełniała swoje zadanie, podstawową kwestią jest tutaj znalezienie takiej, która będzie wykonana dla danego dziecka. Tylko wtedy można będzie nabrać pewności co do tego, że sprawdzi się ona w terapii.

Kołdra sensoryczna z marketu

W ostatnim czasie coraz większa liczba marketów oferuje kołdry sensoryczne, jednak nie są one skuteczne. Mimo to, wiele osób decyduje się na ich zakup, ponieważ są dostępne w atrakcyjnej cenie, a przede wszystkim w szerokiej gamie wzorów i kolorów. Niestety, aby kołdra obciążeniowa spełniała swoją funkcję, musi być dostosowana do konkretnego dziecka pod względem wzrostu ale również wagi. Jeśli chodzi o wzrost oferuje się zastosowanie rozmiaru o 20 centymetrów większego, niż aktualna długość ciała dziecka. W przypadku wagi kołdra obciążeniowa może stanowić około 10 do maksymalnie 14% wartości aktualnej masy ciała malucha.

            Źle dopasowana kołdra nie tylko nie przyniesie właściwych efektów, ale bardzo często będzie mogła przyczynić się do pogorszenia stanu zdrowia dziecka. Kołdra z marketu zupełnie nie spełni oczekiwań i nie będzie posiadała żadnych właściwości z prostego powodu, jest ona wykonana w standardowym rozmiarze i gramaturze. Oznacza to, że jej kupno będzie mogło mieć negatywny efekt dla zdrowia malucha. Nawet kołdra wykonana przez specjalistę przy źle podanych wymiarach może przyczyniać się do negatywnych zmian w zachowaniu. Dlatego tak duże znaczenie ma znalezienie specjalisty, który wykonuje kołdry sensoryczne na zamówienie. Dzięki temu można będzie zobaczyć efekt już przy pierwszym użyciu, ponieważ dziecko nie tylko szybciej zaśnie, ale przede wszystkim jego sen będzie spokojny i głęboki. Więcej informacji można znaleźć pod linkiem: https://www.gazetamedycyna.pl/koldra-obciazeniowa-sensoryczna-co-to-jest-i-jak-stosowac/

Kolory mają znaczenie

Właściwe dopasowanie kołdry do dziecka, ma kluczowe znaczenie dla jej skuteczności. Dlatego od samego początku należy zwracać na to swoją uwagę, a przede wszystkim przy składaniu zamówienia, należy napisać, z jakiego typu zaburzeniami sensorycznymi zmaga się dziecko. W ten właśnie sposób specjalista będzie w stanie w naprawdę krótkim czasie dobrać odpowiednią kolorystykę i wzór na kołderce. Pozornie może się wydawać, że nie ma to większego znaczenia i można dopasować ją do wystroju pokoju dziecka. Prawdą jest, że kolory i wzory mają ogromne znaczenie dla jego rozwoju. W przypadku nadpobudliwych dzieci stosuje się delikatne kolory i spokojne wzory, ponieważ to właśnie one mają zdolność uspakajające. To samo, jeśli chodzi o urządzenie pokoju. Wiele osób na początku nie zwraca na to swojej uwagi, podczas gdy będzie miało to kluczowe znaczenie dla rozwoju dziecka. Koniecznie należy więc takie zmiany skonsultować ze specjalistą, który podpowie, na czym należy skupiać się w trakcie malowania pokoju czy już później dobierania wyposażenia. Pokój dziecka również może mieć właściwości terapeutyczne.

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz