img

Kto korzysta z zabiegów medycyny estetycznej?

Troska o wygląd to stereotypowo kobieca domena. Warto jednak spojrzeć nieco poza stereotypy i zauważyć, że dziś panowie coraz chętniej dbają o swój wygląd zewnętrzny. Wbrew pozorom nie stronią wcale od zabiegów pielęgnacyjnych, korzystają także z zabiegów poprawiających urodę.

Klienci gabinetów medycyny estetycznej

Korzystania z usług medycyny estetycznej przez panów nie sposób jeszcze nazwać masowym zjawiskiem, jednak trend ten stale się rozwija. Coraz więcej panów, na wzór pań, zwraca się po pomoc i usługi do lekarzy i kosmetologów. Szczególnie popularne wśród mężczyzn stały się zabiegi z użyciem kwasy hialuronowego. Zdrowa, młodo wyglądająca cera jest dziś ważnym elementem osobistego wizerunku. Dla panów istotne jest bezpieczeństwo – chcą zawsze mieć pewność, że korzystają z usług profesjonalisty, który używa tylko najlepszej klasy preparatów. Wszystko to wynika z oczekiwania, że efekt zabiegu istotnie bardzo poprawi wygląd w stosunku do stanu wyjściowego. Aby tak się stało, preparaty muszą pochodzić z autoryzowanych źródeł, a wykonujący zabiegi lekarze być solidnie wykwalifikowani. Zdarza się, że aż jedna piąta klientów gabinetu medycyny estetycznej to mężczyźni, a liczba ta stale wzrasta – panowie zgłaszają się, podobnie jak panie, po profesjonalne usługi.

Kobiety i mężczyźni – dbają o siebie podobnie

Obserwując ludzi nie sposób zaprzeczyć, że łączy ich, bez względu na płeć, potrzeba akceptacji. Zarówno mężczyźni jak i kobiety chcą podobać się sobie i innym ludziom. Zmian w wyglądzie dokonuje się także po to, by podnieść poziom własnej prezencji, istotny w wielu zawodach. Bardzo często, zwłaszcza w sektorach rynku pracy, które zakładają kontakty z ludźmi, pracodawcy zwracają uwagę na aparycję. Liczy się dobry gust, miły uśmiech, zadbany wygląd. Jakkolwiek może się to wydawać niesprawiedliwe, jest bardzo powszechne. Coraz częściej dotyczy nie tylko kobiet, ale i mężczyzn – dobry wygląd ułatwia współpracę i negocjacje. Właśnie te dwa argumenty – chęć dobrego samopoczucia i akceptacji, a także zwiększenie szans w kontaktach z innymi ludźmi, także zawodowych, powoduje wyrównanie statystyk. Bardzo często pomagają w tym właśnie eksperci z zakresu medycyny estetycznej.

Istnieją także różnice

Jakkolwiek zarówno panie, jak i panowie coraz chętniej poprawiają swoją urodę i dbają o nią z troską, można wciąż zauważyć różnice – szczególnie w zakresie potrzeb. Męska skóra jest stale poddana działaniu androgenów. Powodują one, że skóra jest twardsza, bardziej owłosiona, ma większą liczbę gruczołów łojowych. Przez to zabiegi służące panom niekoniecznie służą też paniom – i na odwrót. Skóra mężczyzn jest nie tylko grubsza, ale też ciemniejsza. Za to zmarszczki pojawiające się na niej są głębsze, trwalsze, bardziej widoczne. Dlatego też niwelowanie zmarszczek u mężczyzn nie jest łatwe – a coraz częściej zależy im na wizualnym odmłodzeniu, czy zachowaniu młodego wyglądu. Dlatego lekarze polecają panom peelingi medyczne, które usuwają skutecznie zrogowaciały naskórek. Dzięki temu zaaplikowany kwas hialuronowy lepiej i skuteczniej działa.

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz