img

Laserowe usuwanie tatuaży

Okazuje się, że wiele osób pod wpływem chwili decyduje się na tatuaż a po pewnym czasie pojawia się myśl, że jednak nie była to dobra decyzja i trzeba będzie pozbyć się tego elementu. Dlatego współcześnie medycyna estetyczna zdając sobie sprawę z tego, że zainteresowanie na takie usługi rośnie stara się rozwijać innowacyjne metody, dzięki którym możliwe stanie się usuwanie tatuaży bez większych problemów, tak by uzyskać doskonale wyglądającą skórę. Zobacz więcej na: pavlizm.pl

Obecnie więc najlepszym możliwym rozwiązaniem stanie się laserowe usuwanie tatuaży. To jedna z najnowocześniejszych metod, która była w stanie zastąpić te wcześniej stosowane rozwiązania oparte przede wszystkim na wycinaniu chirurgicznym. Metoda laserowa zakłada podanie obszaru z tatuażem impulsom świetlnym, które będą w stanie zagwarantować rozbicie barwnika. Laser jest w stanie zagwarantować nam usunięcie tatuaży zarówno robionych profesjonalnie jak i tych przygotowywanych amatorsko. Można również w ramach takiej metody skutecznie usuwać pozostałości w ramach makijażu permanentnego.

Kiedy zabieg nie będzie dla nas odpowiedni?

Zanim jednak będziemy chcieli na taki właśnie zabieg się zdecydować powinniśmy pamiętać, że występują również pewne przeciwskazania do wykonywania zabiegów. Między innymi będzie to ciąża, cukrzyca, istniejąca opalenizna, ciemny fototyp skóry, zmiany bakteryjne i wirusowe na skórze. Skłonność do bliznowacenia, terapia doustna witaminą A do 3 miesięcy od zakończenia, rozrusznik. Jeśli chcemy przygotować się do zabiegu musimy pamiętać, że skóra nie może być opalona, dlatego jeśli ktoś planuje zabieg kończy opalanie miesiąc przed zabiegiem. 

laserowe usuwanie tatuaży

Jak wygląda taki zabieg?

Światło emitowane przez laser będzie pochłaniane przez pigment tatuażu, a dzięki temu będzie dochodzić do jego zniszczenia. Barwnik następnie rozbijany będzie na mniejsze cząstki, i część z nich może zostać wchłaniana a inne będą przez układ immunologiczny usuwane z naszej skóry. Cześć usuwana jest przez formujące się na skórze strupki. Dzięki temu taki zabieg jest bardzo precyzyjny i nie będzie powodował obrażeń na skórze. W trakcie zabiegu można jedynie odczuwać niewielkie pieczenie. Stosowane są systemy chłodzenia skóry, dzięki czemu te niekorzystne odczucia będą niwelowane. Po zabiegu na obszar, na którym był on realizowany nakładana będzie jeszcze maść z antybiotykiem i opatrunek. 

Jak zachować się po zabiegu?

Po wykonaniu tego zabiegu na obszarze jego wykonywania będzie lekkie zbielenie. To miejsce powinno być intensywnie natłuszczane, nawilżane i chronione przed promieniowaniem UV. Najlepiej będzie zastosować do tego kremy z filtrem. Tworzyć się będzie także strupek, którego w żadnym wypadku nie można zdrapać. Wtedy może się bowiem pojawić blizna albo też rozwijać się będzie infekcja. Nie można się również opalać., korzystać z sauny, solarium, wykorzystywać tak zwanych samoopalaczy. Czasami mogą się pojawić przebarwienia na miejscu zabiegu, ale dalsze usuwanie sprawia, że będą one blaknąć. Trzeba liczyć się z tym, że nie zawsze całkowite usunięcie barwnika będzie możliwe. Na pewno stanie się on mniej widoczny, kontury będą rozmyte. Co kilka tygodni będzie można zabieg powtórzyć, by poprawić efekty.

Więcej informacji znajdziesz na: epliki.waw.pl

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz