img

Pielęgnacja skóry po goleniu

Wiele osób boryka się z częstymi podrażnieniami powstałymi podczas golenia. Występowanie podrażnień wiąże się zarówno z nieestetycznym wyglądem skóry, jak też dyskomfortem czy nawet bólem. Najczęstszą przyczyną występowania podrażnień jest nieodpowiedni sposób golenia, a także nieodpowiednia, często tępa maszynka. Wiele osób podczas golenia nie używa pianek ani żeli, a czynność tę wykonuje na sucho.

Jak się golić?

Przede wszystkim podstawowym krokiem jest zaopatrzenie się w ostrą maszynkę do golenia. Golenie powinno wykonywać się z góry do dołu, zgodnie z kierunkiem wzrostu owłosienia. Skóra podczas golenia powinna być właściwie naciągnięta, tak by się nie zaciąć. Warto po goleniu nanieść na twarz specjalny kosmetyk, który zapobiegnie powstaniu lub zminimalizuje podrażnienia. Można również skorzystać z domowych sposób walki z podrażnieniami.

Domowe sposoby walki z podrażnieniami

Bardzo często doskonałymi środkami walki z podrażnieniami po goleniu są produkty, które są w zasięgu ręki, czyli w domu. Świetnym rozwiązaniem na podrażnioną skórę jest miód. Mieszanka miodu i niewielkiej ilości jogurtu naturalnego to idealny preparat łagodzący. Miód posiada właściwości przeciwbakteryjne, które zmniejszają zmiany powstałe po goleniu. Kolejnym drogocennym produktem, który pozwala załagodzić wszelkie podrażnienia jest aloes. Żel zawarty w liściach posiada silne właściwości przeciwzapalne. Dlatego jeśli borykasz się z częstymi podrażnieniami po goleniu wykorzystaj roślinę, którą z pewnością posiadasz Ty lub ktoś z Twoich bliskich.

Specjalistyczne kosmetyki

Jeśli borykasz się z częstymi i silnymi podrażnieniami warto zaopatrzyć się w specjalistyczne kosmetyki, które pomogą załagodzić wszelkie zmiany powstałe w wyniku golenia. Dermosklep Dermalogica.pl posiada w swojej ofercie produkty takie jak Daily defense, które między innymi zapobiegają wrastaniu włosów, a także łagodzą zapalenia mieszków włosowych. Produkt przeznaczony jest do stosowania tuż po goleniu w celu nawilżenia skóry. Stosowanie specjalistycznych kosmetyków łagodzących działa nie tylko doraźnie w momencie wystąpienia podrażnienia, ale także zapobiegawczo.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz