img

Staram się o dziecko i nic!

Coraz więcej młodych par ma problemy z płodnością. Dzieje się tak z wielu przyczyn. Wpływa to znacznie na dzietność naszego społeczeństwa. Problemy z zajściem w ciążę mogą też powodować problemy w związku – frustrację, nerwy, a w niektórych przypadkach nawet rozstania. Co może być przyczyną problemów z zajściem w ciążę i czy można sobie z nimi jakoś poradzić?

Co powoduje problemy z zajściem w ciążę?

Przyczyn niepłodności może być wiele, od bardzo błahych po niezwykle poważne i o ile z tymi pierwszymi można poradzić sobie w dość krótkim czasie, to te na tle zdrowotnym często wymagają długotrwałej terapii. Niepłodność może być wywołana między innymi stresem i nieodpowiednim trybem życia, po konsultacji ze specjalistą i zmianie swoich codziennych nawyków można stopniowo przywrócić prawidłowy rytm dla organizmu, a co za tym idzie również zwiększyć swoje szanse na poczęcie dziecka. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn.

Kiedy wzrasta ryzyko infekcji intymnej?

Niekiedy problem niepłodności związany jest z nieregularnymi miesiączkami albo infekcjami intymnymi, które mogą zaburzać cykl. W takim przypadku koniecznością jest wyleczenie infekcji intymnej.

Co ciekawe u panów chwilowe problemy z niepłodnością może wywołać zbyt ciasna bielizna czy odzież, a także korzystanie z laptopów trzymanych bezpośrednio na nogach (przegrzewanie okolic intymnych).

W jaki sposób poradzić sobie z problemami związanymi z płodnością?

Niezależnie od naszych podejrzeń, co jest przyczyną fiaska naszych starań o dziecko, należy udać się do lekarza. Lekarz na podstawie wywiadu z pacjentami określi dokładnie, co powoduje niepłodność i jakie działania są konieczne, by wyleczyć niepłodność. Czasami okazuje się, że wystarczy zmienić swój tryb życia, zmniejszyć ryzyko występowania stresu oraz obserwować swój organizm zgodnie z zaleceniami lekarza. Przydatny do tego może być również kalendarz dni płodnych. Taki kalendarz pozwoli na określenie terminu owulacji. Niestety w wielu przypadkach niepłodność wymaga długiego leczenia, czasami okazuje się, że najlepszym rozwiązaniem jest pozaustrojowe zapłodnienie.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz