img

Usuwanie znamion skórnych

Na skórze człowieka pojawiać się mogą różnorakie znamiona, które bez wątpienia nie wyglądają estetycznie. Wspomnieć można między innymi brodawki, kurzajki, włókniaki, pieprzyki. Tych nazw, które w tym właśnie temacie można przywołać jest naprawdę bardzo dużo. Trzeba jednak pamiętać, że są one zróżnicowane i będą miały różny wygląd oraz różne pochodzenie. Niektóre z nich nie są łagodne i dlatego trzeba będzie na nie uważać, ponieważ mogą one przekształcić się w poważne znamiona złośliwe, które mogą się okazać bardzo niebezpieczne dla nas. Sprawdź, co mówią specjaliści z wushu-chinwoo.pl

Jeśli chcemy tego uniknąć powinniśmy zawsze systematycznie je kontrolować. Jeśli chcemy ocenić to znamię i jego formę powinniśmy zwracać uwagę na tak istotne kwestie jak kształt, asymetria, nierówne brzegi czy też rozkład barwników w zmianie oraz to czy jest ono bolące bądź też swędzące. Zmiany, które będą miały charakter łagodny można bez problemu usuwać z laserem CO2. Jeśli lekarz nie ma pewności co do tego jaki charakter ma znamię powinno się podejmować próbę usuwania chirurgicznego. 

Kiedy powinno się zastosować laser na znamiona?

Przede wszystkim takim odpowiednim momentem będą wszelkie zmiany barwnikowe, naskórkowe, brodawki, kłykciny kończyste, brodawki na dłoniach, podeszwach. Wszelkie pojawiające się modzele, nagniotki, odciski. Można również zastosować laser przy ziarniakach naczyniowych, gruczolakach łojowych, potowych, prosakach kaszakach. Laser C02 będzie się także sprawdzał, gdy mamy włókniaki, kępki żółte, rogowacenie słoneczne, grudki perliste.

laser na znamiona

Jakie zalety ma dla nas Laser CO2?

Przede wszystkim to opcja, która gwarantuje nam precyzyjne usuwanie zmian skórnych. Nie bez znaczenia będzie również fakt, że użycie lasera gwarantuje usunięcie bez uszkodzeń tkanek otaczających. Cały zabieg jest oczywiście prosty, krótki, nie będzie wymagał zakładania szwów. Najczęściej wystarczy tylko jednorazowy zabieg. Po jego wykonaniu będzie konieczny wyłącznie krótki okres gojenia, ale będzie on bezbolesny. Praktycznie nie ma tutaj ryzyka, że będzie pojawiać się blizna. Właściwie nie ma możliwości zarażenia się HIV, ponieważ całość realizowana jest bezkontaktowo oraz bez krwawienia. Do wielkich zalet lasera należ zaliczyć fakt, że ma on wysoką skuteczność a jednocześnie zazwyczaj nie ma u pacjentów negatywnych reakcji.

Jak to działa?

Laser emituje falę elektromagnetyczną z długością 10600 nm, która oczywiście jest dla naszego oka niewidzialna. Fala absorbowana będzie przez wodę, która w tkankach miękkich między innymi w skórze występuje w największej ilości. Po kontakcie ze skórą dochodzi do pochłonięcia wiązki przez powierzchowne warstwy tkanki. Przez to będzie dochodzić do wzrostu temperatury tkanki. To jak wysoka będzie temperatura wpływa na to, czy będzie efekt odparowania, zwęglenia czy martwicy zakrzepowej. 


W działaniach lasera będzie się przy usuwaniu znamion używać przede wszystkim odparowania z niewielkim zwęgleniem bez martwicy. Celem działania będzie doprowadzenie tkanki do temperatury 100 stopni Celsjusza. Taką opcję osiągnąć można przez impulsy, które są krótkie i pozwalają na zmniejszenie obszaru uszkodzenia termicznego na tkankach zdrowych.
 

Więcej informacji na: jacekjeznach.pl 

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz