img

Przeszczep włosów

Gęsta fryzura jest jednym z największych atrybutów kobiecości. Długie, lśniące i mocne włosy potrafią znacznie upiększyć każdą panią. Niestety coraz więcej z nich narzeka na stan swojej fryzury. Nadmierne wypadanie, przerzedzenie włosów i łysina to coś, z czym nie mogą się pogodzić.

Na szczęście w dzisiejszych czasach można nie tylko wzmocnić włosy za pomocą odpowiednich kosmetyków, ale również wypełnić ubytki w fryzurze. Przekonaj się, jakie są nowoczesne metody uzupełnienia włosów dla kobiet?

Pielęgnacja i leczenie

Nadmiernie wypadające włosy potrzebują specjalnej pielęgnacji. Najlepiej sprawdzą się tutaj szampony i odżywki z wyciągami ziołowymi (np. ekstrakt z bazylii), które dobrze wzmacniają włosy, poprawiają stan skóry głowy i chronią kosmyki przed osłabiającym działaniem czynników zewnętrznych. W walce z nadmiernym wypadaniem włosów duże znaczenie odgrywa również dieta. Jeżeli jest zbilansowana, bogata w składniki odżywcze, witaminy i mikroelementy, to wtedy włosy są zdecydowanie silniejsze.

Specjalistyczne sposoby walki z wypadającymi włosami

W wielu przypadkach, gdy problem jest już dość zaawansowany, to ani stosowanie odpowiednich kosmetyków, ani dobra dieta, nie dają widocznej poprawy. Wtedy dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegów medycyny estetycznej, które szybko poprawiają stan fryzury. Warto polecić np. mezoterapię skóry głowy, która polega na wstrzyknięciu koktajlu składników odżywczych pod skórę, które odżywiają, nawilżają i wzmacniają cebulki włosów, dzięki czemu nowe kosmyki nie tylko rosną zdecydowanie szybciej, ale przede wszystkim są mocniejsze i gęstsze. Innym sposobem jest transplantacja włosów, która polega na przeszczepie włosów pacjenta. Materiał do przeszczepu zostaje pobierany np. z klatki pacjenta lub potylicy, by następnie zostać podzielony na wiele części i wszczepiony w obszary, w których doszło do przerzedzenia lub zaniku włosów. Obydwa rodzaje zabiegów warto wykonać w renomowanych klinikach, których spis znajduje się na stronie www.tourmedica.pl.

 

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz