img

Czy implanty piersiowe należy wymieniać? Jeśli tak, to kiedy?

Panie decydujące się na implanty piersiowe często zastanawiają się nad tym, czy takie implanty powinno się wymieniać, czy też dać sobie z tym spokój.

Oczywiście najlepiej skonsultować to z doświadczonym specjalistą, jednak w większości przypadków implanty piersiowe produkowane są z najlepszych materiałów, które dają dożywotnią gwarancję zadowolenia dla klientek. Nie oznacza to jednak tego, że nie trzeba na swoje implanty uważać, ponieważ nie każdy zabieg musi zakończyć się pełnym powodzeniem, nie wszystkie implanty tworzone są też z takich samych materiałów. Implantów stworzonych z najlepszych materiałów nie trzeba wymieniać, chociaż pacjentka sama może zdecydować się na kolejną operację powiększania biustu, a wtedy będzie to koniecznością. Wszystko jednak zależy od decyzji pacjentki.

Implanty piersiowe z odpowiednim certyfikatem FDA

Większość implantów piersiowych, które używane są podczas zabiegów powiększania piersi posiadają specjalny certyfikat FDA, a więc spełniają one najwyższe wymogi i nie trzeba się obawiać, że ich użycie przyniesie jakieś szkody dla pacjentek. Powiększanie piersi to jednak dość skomplikowany zabieg, dlatego specjaliści muszą być bardzo uważni, gdy pracują nad zwiększeniem rozmiaru piersi u pacjentek. Panie chętnie się na to decydują, ponieważ marzą o tym, aby posiadać piękne piersi o dużym rozmiarze. Nie zawsze jest jednak tak kolorowo, niekiedy implanty należy wymienić po 10 latach, ponieważ na taki okres czasu mają gwarancję. Wtedy też zużywa się ich jakość, dlatego też niezwłocznie pacjentka powinna udać się do specjalisty, który przeprowadzał u niej zabieg powiększania piersi. Wtedy też taki specjalista wymieni implanty na nowe.

Zmiana kształtu piersi

Często pacjentki decydują się na:

  • zmianę kształtu piersi,
  • kolejne powiększenie piersi,
  • zmniejszenie piersi.

Wtedy też właśnie konieczna będzie kolejny zabieg, podczas którego wymienione zostaną użyte wcześniej implanty. Operacja powiększania biustu to bardzo poważna decyzja w życiu każdej kobiety, dlatego też warto się nad tym dwa razy dobrze zastanowić. Panie decydując się na taki zabieg, po pewnym czasie stwierdzają jednak, że kształt ich piersi nie jest do końca zadowalający. Wtedy trzeba zdecydować się na kolejny zabieg, który musi zostać zrealizowany równie profesjonalnie, co poprzedni, a przy okazji wymienione zostaną wszczepione implanty, tak aby zmienił się kształt piersi. Pacjentka współpracuje ściśle ze swoim doktorem, który odpowiedzialny jest za przeprowadzenie takiej operacji, aby efekty końcowe zabiegów przerosły najśmielsze oczekiwania pacjentek i obie strony były z tego powodu zadowolone. 

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz