img

Jak dbać o włosy zimą?

Zimowe różnice temperatur negatywnie wpływają zarówno na kondycję włosów, jak i skóry głowy. W tym okresie najczęściej borykamy się z problemem oklapniętych i pozbawionych objętości włosów. Ponadto noszenie czapki sprawia, że włosy mają tendencję do elektryzowania się i nadmiernego przetłuszczania. Podstawą w zimowej pielęgnacji włosów jest używanie kosmetyków do włosów delikatnych, dbanie o nawilżanie skóry głowy, a także regularne nakładanie na włosy maseczek pielęgnacyjnych.

Dbanie o włosy zimą wymaga używania innych kosmetyków niż w okresie wiosenno-letnim. Ujemne temperatury negatywnie wpływają na pracę gruczołów łojowych, które są odpowiedzialne za produkcję warstwy tłuszczu, stanowiącej naturalną barierę ochronną dla włosów. Z tego powodu włosy zimie są szczególnie narażone na łupież, nadmierne wypadanie i przesuszenie.

Włosy elektryzujące się w zimie – jak sobie poradzić z tym problemem?

Kobiety, które noszą czapkę bardzo często, borykają się z problemem elektryzujących się włosów. Za taki stan mogą odpowiadać nadmiernie przesuszone włosy, które o tej porze roku są bardziej narażone na puszenie i elektryzowanie się. W celu wyeliminowania tego problemu należy zaopatrzyć się w kosmetyki o właściwościach silnie nawilżających. Mowa tu przede wszystkim o szamponie, odżywce i masce do włosów. Pomocne w pielęgnacji suchych włosów mogą być również olejki. Tego typu kosmetyki można kupić w sklepach stacjonarnych oraz w drogeriach internetowych, jak Superkoszyk. Istotne przy tym jest to, że kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji włosów zimą zawierają składniki antystatyczne, które niwelują problem elektryzowania. Warto również zakupić szczotkę z naturalnego włosia, a także wełnianą lub bawełnianą czapkę.

Łupież w zimie – jak z nim walczyć?

Noszenie czapki zimą sprzyja również namnażaniu się grzybów, odpowiedzialnych za powstawanie i nasilanie się łupieżu. Najskuteczniejsze w walce z tą dolegliwością są szampony przeciwłupieżowe, które zawierają siarczek selenu, mocznik, dziegcie i kwas salicylowy. Pomocne mogą być także kosmetyki nawilżające, przeznaczone do pielęgnacji włosów delikatnych. Osoby, które zmagają się z łupieżem powinny ograniczyć stosowanie kosmetyków do stylizacji włosów: past, żeli, pianek i lakierów.

Pielęgnacja włosów pozbawionych objętości

W zimie bardzo często kobiety borykają się także z włosami pozbawionymi objętości. Problem ten mogą rozwiązać kosmetyki podnoszące włosy u nasady. Mowa tu przede wszystkim o szamponach, odżywkach i produktach do stylizacji: piankach i lakierach. Poza tym warto także suszyć włosy chłodnym strumieniem powietrza przy użyciu okrągłej szczotki.

Materiał partnera zewnętrznego

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz