Organizm może być poważnie zatruty przez nadużywanie alkoholu. Przywrócenie go do normalnego stanu może zająć trochę czasu. Dla "doświadczonych" alkoholików trzeźwość może nie przebiegać zgodnie z oczekiwaniami. Mogą oni doświadczać tak wielu nieprzyjemnych skutków picia, że obawiają się o swoje życie. Czy to prawda? Absolutnie. Po pewnym czasie alkohol zaczyna uczestniczyć w procesach przemiany materii człowieka. To sprawia, że organizm czuje się tak, jakby przestał jeść lub pić wodę. Odtrucie poalkoholowe jest jednym z najlepszych sposobów, aby alkoholik mógł bezpiecznie powrócić do grona trzeźwych.
Organizm skutecznie traci składniki odżywcze na rzecz alkoholu
Powszechnie wiadomo, że alkohol może mieć negatywny wpływ na nasz organizm. Osoba, która nadużywa alkoholu ma zaburzony metabolizm. W miarę postępu uzależnienia, wielu uzależnionych od alkoholu zaniedbuje swoją dietę. Nawet połowę swojego dziennego zapotrzebowania na energię mogą czerpać z alkoholu. Powoduje to niedobór węglowodanów, tłuszczów i białek oraz utrudnia ich prawidłowe przyswajanie. Osoba, która pije za dużo, może stać się niedożywiona. Kiedy poziom glukozy we krwi spada, nazywa się to niedożywieniem. Glukoza jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania mózgu i innych narządów.
Niedobory witamin i minerałów są jednym ze skutków ubocznych uzależnienia od alkoholu. Najczęściej u alkoholików stwierdza się niedobór witamin z grupy B. Regulują one pracę układu nerwowego. Związane są również z psychozami, ze względu na występowanie w organizmie niedoboru witaminy B1.
Zdolność trzustki i wchłaniania witaminy C jest zaburzona przez alkohol. Niedobór kwasu askorbinowego może również prowadzić do pogorszenia stanu włosów i skóry, sprzyja powstawaniu siniaków, spowalnia gojenie się ran, osłabia układ odpornościowy i naraża na anemię.
Intensywne picie może zmniejszyć wchłanianie tłuszczów, a tym samym przyswajanie i wykorzystanie witamin A, E i D, które są rozpuszczalne w tłuszczach. Witaminy te mogą mieć poważne konsekwencje zdrowotne. Niedobór witaminy A może powodować ślepotę nocną. Niedobór witaminy D może prowadzić do rozmiękania kości i złamań. Najbardziej niebezpieczny jest niedobór witaminy K, która odpowiada za krzepnięcie krwi. W skrajnych przypadkach niedobór tej witaminy może powodować krwawienia.
Więcej na temat detoksu alkoholowego przeczytasz na http://zakopane.terapia24h.pl/a/ythr,detoks-alkoholowy-zakopane
Dodatkowo alkoholizm może powodować niedobory minerałów w organizmie, takich jak magnez, selen i cynk, a także wapń, cynk, żelazo i selen. Alkohol nie wpływa na wchłanianie niezbędnych minerałów. Ich niedobór jest wtórny i często występuje obok innych problemów związanych z piciem. Niedobór wapnia spowodowany jest zaburzonym wchłanianiem tłuszczów i może wiązać się z osłabieniem układu kostnego. Niedobór magnezu może być spowodowany dietą niskomagnezową oraz zwiększonym oddawaniem moczu i biegunką. Niedobór żelaza może prowadzić do krwawienia z przewodu pokarmowego.
Detoksykacja poalkoholowa przywraca równowagę
Uzupełnienie niedoborów żywieniowych spowodowanych nadużywaniem alkoholu jest w świetle powyższego konieczne. Konieczne jest zaprzestanie używania alkoholu. Detoks poalkoholowy jest zabiegiem, który znacznie przyspiesza ten proces i czyni trzeźwość bezpieczniejszą dla organizmu. Detoks poalkoholowy służy dwóm głównym celom: stabilizacji organizmu oraz dostarczeniu potrzebnych organizmowi witamin i minerałów. Aby zmaksymalizować wchłanianie wszystkich składników, detoks alkoholowy jest niezwykle skuteczny. Pacjent, który przechodzi odtrucie alkoholowe zauważa znaczną poprawę samopoczucia, ma więcej energii i siły do życia. Dzieje się tak dzięki bezpiecznemu i szybkiemu procesowi zdrowienia, który zachodzi podczas indywidualnie dopasowanych kroplówek. Detoksykacja poalkoholowa to sposób na przywrócenie równowagi i ustabilizowanie funkcji życiowych narządów po nadużyciu alkoholu.
Komentarze (0)