img

Krwawienie dziąseł – czy powinniśmy się go obawiać?

Glimbax to preparat, który powstał między innymi z myślą o dolegliwościach takich jak krwawienie dziąseł. Wielu osobom zdarza się ono z różnych powodów sporadycznie i wówczas warto łagodzić w ten sposób podrażnienia. Jeśli jednak krwawienie utrzymuje się przez dłuższy czas, należy również udać się do lekarza, by zdefiniować jego przyczynę, która może się okazać poważna. Dziś przedstawiamy te najczęstsze.

Wypróbuj Glimbax, by podnieść poziom higieny jamy ustnej

Higiena jamy ustnej wiąże się nie tylko z regularnym szczotkowaniem zębów. Warto sięgać dodatkowo po nić dentystyczną oraz płyn do płukania jamy ustnej taki jak Glimbax, by pozbyć się wszystkich resztek jedzenia i zwalczać szkodliwe bakterie. Krwawiące dziąsła mogą z kolei świadczyć o zbyt mocnym szczotkowaniu lub nieodpowiednim doborze twardości szczoteczki. Powstałe w ten sposób podrażnienia także złagodzi Glimbax, jednak należy sprawdzić skąd bierze się problem i go wykluczyć.

Typowy objaw paradontozy

Bardzo często krwawiące dziąsła stanowią pierwszy objaw paradontozy. Wówczas zmiana szczoteczki i Glimbax nie rozwiążą problemu, ponieważ należy skonsultować się z lekarzem. Odsłonięte szyjki zębowe to wymarzone miejsce dla rozwijających się tam i niszczących zęby i dziąsła bakterie. Nieleczona paradontoza w ekstremalnym przypadku powoduje nawet wypadanie zębów.

Krwawienie dziąseł może wskazywać na anemię

Przyczyn krwawienia dziąseł nie należy szukać wyłącznie w obrębie jamy ustnej. Stanowi ono między innymi typowy objaw anemii. Niedokrwistości nie należy lekceważyć, ponieważ jej źródłem bywają zarówno niedobory żelaza lub witaminy B12, jak poważne choroby, takie jak białaczka, inne nowotwory czy zaburzenia krzepnięcia krwi.

Pozostałe przyczyny krwawienia dziąseł

O jakich jeszcze dolegliwościach może świadczyć krwawienie dziąseł? Zalicza się do nich wiele chorób wątroby i zaburzenia hormonalne. Krwawienie bywa ponadto następstwem przyjmowania niektórych leków. Niekiedy objaw wskazuje również na cukrzycę. Przyczyny bywają też bardziej prozaiczne, jak choćby palenie papierosów, a nawet przewlekły stres, niemniej jeśli krwawienie utrzymuje się przez dłuższy czas, wizyta u lekarza stanowi konieczność.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz