img

Akcesoria w każdym salonie fryzjerskim

Aby fryzjer mógł profesjonalnie wykonywać swoją pracę, musi koniecznie posiadać odpowiedni sprzęt, który mu to umożliwi. Dzięki nim fryzjer będzie mógł jak najlepiej zaprezentować swoje umiejętności.


Podstawowy sprzęt fryzjerski – nożyczki

Aby wykonana przez fryzjera fryzura spełniała oczekiwania klienta, koniecznie musi on wykorzystać podczas pracy profesjonalne narzędzia i urządzenia fryzjerskie, które dają dobre efekty. Jednymi z najważniejszych i najbardziej podstawowych akcesoriów w salonie są oczywiście nożyczki. Bez nich nie obędzie się żaden fryzjer. Muszą być przede wszystkim ostre, aby nie strzępiły włosów. Jeśli są naprawdę dobre, to odpowiednie cięcie wykonują jednym ruchem. Fryzjer powinien samodzielnie dobrać sobie odpowiednie nożyczki, sprawdzając, czy pasują do kształtu jego dłoni. Jeśli nie są właściwe dopasowane, to cięcie nimi jest utrudnione, nie daje takich dobrych efektów i naraża włosy na zniszczenie. Istnieją różne rodzaje nożyczek – te do przerzedzania włosów nazywają się degażówkami.
Obok nożyczek można wspomnieć jeszcze o pelerynach, czyli o rodzaju nakrycia, które wykorzystuje się właściwie przy wykonywaniu każdego rodzaju fryzury. Dzięki nim ubranie jest osłonięte przed zabrudzeniem i opadającymi ścinanymi włosami. Po dokonaniu wszystkich zabiegów można wyjść z salonu z ubraniem w nienaruszonym stanie.

Grzebienie i szczotki fryzjerskie

Grzebienie i szczotki to kolejny prosty sprzęt, który koniecznie musi znajdować się w salonie fryzjerskim. Są one ważne, ponieważ każde z nich dostosowane jest do innego rodzaju strzyżenia. Dobry fryzjer musi być wyposażony we wszystkie narzędzia, aby spełnić wszystkie życzenia swoich klientów. Grzebienie są najczęściej wykorzystywane przy strzyżeniu, robieniu pasemek, tapirowaniu.
Nieco inną funkcję pełnią natomiast szczotki – przydają się przy modelowaniu. Najlepsze są te z powłoką ceramiczną, ponieważ zapobiegają plątaniu i elektryzowaniu się włosów.
Obok nich można wspomnieć takie drobne akcesoria jak: spinki, gumki, spinacze, które pozwalają podtrzymać włosy podczas modelowania. Wszystkie te akcesoria fryzjerskie znajdziesz na stronie ayala.com.pl

akcesoria fryzjerskie

Do farbowania

Częstym zabiegiem wykonywanym przez fryzjerów jest farbowanie. Do tego zabiegu potrzebne są przeróżne akcesoria. Najpierw wspomnijmy o miskach do rozrabiania farby. Powinny one być wykonane z plastiku dobrej jakości. Potrzebne są także pędzle. Występują pędzle szerokie, normalne, z grzebieniem i szydełkiem, falowane. Każdy z nich ma pomóc przy odpowiednim nakładaniu farby na włosy.

Podstawowe preparaty

Salon fryzjerski nie obejdzie się także bez dużej ilości preparatów, które umożliwiają wykonanie, wymodelowanie i utrwalenie wykonanej fryzury. Powinny się tam znajdować najlepszej jakości kosmetyki, które poprawią kondycję włosów, odżywią i pomogą w ich pielęgnacji. Są to zatem: pianki, lakiery, odżywki, szampony, pianki i szampony koloryzujące, maski do włosów, farby. Dzięki nim klient może mieć pewność, że jego włosy będą dobrze potraktowane.

Sprzęt elektryczny

Podczas wykonywania zabiegów fryzjerskich bardzo duże znaczenie ma wykorzystanie elektrycznego sprzętu, od którego w dużej mierze zależy wynik pracy. Są to:
• prostownice – do prostowania włosów, nadają się do włosów kręconych i falowanych, pasmo włosów umieszcza się pomiędzy dwoma ceramicznymi płytkami i za pomocą temperatury prostuje,
• lokówki – urządzenie do stylizacji, pozwalające uzyskać efekt włosów kręconych lub falowanych,
• suszarki – służą oczywiście do szybkiego suszenia świeżo umytych włosów,
• infrazony – służą do przyspieszania zabiegów wykonywanych na włosach, dzięki nim można skrócić czas oczekiwania w salonie,
• nawilżacze – sprawiają, że działanie maseczek na włosy i odżywek jest bardziej intensywne, działają nawilżająco na skórę głowy,
• maszynki elektryczne – służą do obcinania włosów na krótko.

Dobry salon fryzjerski można poznać po tym, jak profesjonalny sprzęt wykorzystuje w codziennej pracy. Istnieją takie akcesoria, które muszą koniecznie znaleźć się w takim salonie, a ich brak może świadczyć o tym, że klient nie będzie obsłużony w pełnym zakresie. Takie akcesoria zakupisz w firmie mila-furniture.com

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz