img

Męska fryzura na kilka sposobów, czyli jak stylizować włosy stosownie do okazji. Czy istnieje fryzurowy "dress code"

Męska fryzura na kilka sposobów, czyli jak stylizować włosy stosownie do okazji. Czy istnieje fryzurowy "dress code"?

Wydaje się, że to kobiety więcej czasu spędzają przed lustrem, jednak mężczyźni coraz częściej zwracają uwagę na stan swojej fryzury. Niewątpliwie w jej ujarzmieniu może pomóc odpowiednie uczesanie, ale również utrwalenie fryzury. Jedno cięcie może być ułożone na kilka sposobów, jeśli mamy do czynienia z włosami średnimi, czyli takimi o długości ok. 6-8 cm. Krótsze fryzury nie dają tyle możliwości, można jedynie pobawić się trymerem w wycinanie wzorów, ale to nie sprawdzi się w przypadku każdego. No właśnie, czy istnieje fryzurowy dress code i jak należy stylizować włosy stosownie do okazji. Na te pytania postaramy się odpowiedzieć.  

Dress code w uczesaniu nie dotyczy tylko kobiet

W zależności od okazji trzeba odpowiednio się zaprezentować. Oczywiście są fryzury uniwersalne. Tutaj krótkie fryzury mają przewagę nad tymi dłuższymi, bo choć nie można ich stylizować, poza wspomnianym trymowaniem, to jednak mogą pasować zarówno do eleganckiego garnituru, jak i codziennego ubioru. Formalny ubiór nie wymaga jednak od mężczyzny noszenia bardzo krótkich włosów, ale na pewno odpowiednio ułożonych. Podobnie jak w przypadku kobiet mogą być zaczesane do tyłu i tu sprawdzą się kosmetyki American Crew, a dokładnie pomady do włosów. W tym przypadku panie o długich włosach spinają je gładko w kok, gdyż takie są często wymogi w danej pracy. Na co dzień można pozwolić sobie na więcej swobody, co nie znaczy, że można mieć „bad hair day”, czyli rozwichrzoną fryzurę, ale nie w sposób przemyślany, a raczej przypadkowy z posklejanymi kosmykami czy też co gorsza przetłuszczonymi i z widocznym łupieżem. Niezależnie od sytuacji włosy muszą być czyste i to jest podstawowy fryzurowy dress code także na co dzień. Można zawsze użyć pudru do włosów, by je „na szybko” odświeżyć, jednak nie należy nadużywać tego kosmetyku, aby nie osłabić cebulek włosów.   

Stylizacja nr 1: slide back do garnituru

W zależności od cięcia włosy można stylizować na kilka sposobów. Jeśli jednak mają wspomnianą średnią długość, to wystarczy by ułożyć je do tyłu. Slide back to eleganckie męskie uczesanie, które świetnie pasuje do garnituru. Zresztą kobiety już je zapożyczyły do ich kobiecych wersji. Zatem jak wykonać slide back? Wystarczy wziąć do ręki odrobinę pomady i rozgrzać ją w dłoniach. Następnie należy układać włosy palcami do tyłu tak, by stworzyć pożądany kształt. Jeśli włosy są mało podatne lub śliskie łatwiej może być nałożyć produkt na wilgotne, lekko podsuszone kosmyki. Trzeba pamiętać, że na początku lepiej wybierać pomady o lekkim lub średnim chwycie, a dopiero później używać tych o mocnym czy bardzo mocnym chwycie. Tych ostatnich produktów nie można nadużywać i trzeba pamiętać, że szybciej zasychają. Można także wybrać pomadę o matowym chwycie zatem „zaczes” niekoniecznie musi błyszczeć.         

Stylizacja nr 2: messy hair do t-shirtu i jeansów

Na co dzień można wybrać messy hair, gdyż bardzo łatwo ułożyć taką fryzurę. Jeśli w pracy nie obowiązuje ścisły dress code to nawet w niej można sobie pozwolić na takie uczesanie. Tutaj wystarczą odpowiednie kosmetyki dla mężczyzn. Najlepiej wybrać pomadę o średnim chwycie. Wystarczy wcierać pomadę od cebulek po końce przy okazji rozwichrzając kosmyki. Tak naprawdę przy dobrze wycieniowanych włosach takie uczesanie można wykonać w kilka chwil. Świetnie pasować będzie do swobodnego stroju, czyli jeansów i t-shirtu.    

Stylizacja nr 3: pompadour lub slide part na randkę

Jeśli wybierasz się po pracy na randkę, to warto dobrze się zaprezentować. Najlepiej sprawdza się styl smart casualowy, a więc koszula w wersji codziennej, a do niej odpowiednie spodnie. Mogą być jeansy, mogą być chinosy, a nawet joggery. Fryzurę w wersji messy hair możesz zastąpić slide part. Wykonanie bocznego przedziałka nie zawsze wymaga odpowiedniego cięcia. Musisz przede wszystkim użyć grzebienia o średnim lub dużym rozstawie zębów. Aby włosy nie sterczały i nie odstawały, użyj pomady do włosów. Tutaj potrzebna jest asymetria w cięciu, aby przedziałek był widoczny. Jeśli włosy nie są bardziej przycięte z jednej strony, to przy długości 8 cm możesz już spróbować ułożyć pompadour. Potrzebna będzie okrągła szczotka i rozgrzana pomada, a także suszarka z dyfuzorem. Całość może ci zająć kilka do kilkunastu minut, ale w efekcie uzyskasz fryzurę a la lata 50-te.  

Okazuje się, że odpowiednio wykonaną fryzurę można ułożyć na kilka sposobów. Warto zainwestować w kosmetyki American Crew, które pozwolą utrzymać efekt na co dzień, a także wykonać uczesanie na szczególną okazję.

Artykuł partnera

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz