img

Ramoneski na nowy sezon wiosenny

Wiosna oznacza spore zmiany. Wreszcie śnieg zaczyna topnieć, a słońce coraz częściej wygląda zza chmur. Można już odłożyć do szaf grube kurtki, szale, czapki i rękawiczki, a zastąpić je koszulami, bluzami, podkoszulkami, spodenkami, sukienkami, spódnicami i czapkami z daszkiem. Popularnością cieszą się lżejsze kurtki ze skóry - ramoneski.

Geneza ramoneski

Historia ramoneski rozpoczęła się w 1928 roku. Wtedy była ubiorem stosowanym głównie przez motocyklistów. Z czasem przyjęła się jednak także wśród grup rockowych. Jej popularyzatorami był zwłaszcza zespół The Ramones - jedna z pierwszych grup punkowych, której kurtka zawdzięcza swoją nazwę. Po dzień dzisiejszy jest ona częstym elementem ubioru wśród fanów muzyki rockowej i metalowej, ale nie tylko. Stała się powszechna i jest po prostu modna. Dawniej był to atrybut twardych mężczyzn, dzisiaj równie często noszą je kobiety. Coraz częściej zakładają je modele i modelki, krocząc w nich dzielnie po wybiegu. Wraz z kolejnymi latami producenci ramonesek starają się wzbogacać swoją kolekcję także o coraz to nowsze kurtki skórzane.

Ramoneski na wiosnę 2019

Wiosna kojarzy nam się z naturą, pełną zielenią wokół nas i pięknie rozwidlającymi się krajobrazami. Wiosną możemy poczuć większy luz i spokój. Dlatego też z myślą o amatorach wiosny tworzone są poszczególne kreacje ubraniowe. Ramoneski są tworzone z całkiem różnego tworzywa - najpopularniejsze są aktualnie modele zamszowe, dżinsowe i bawełniane.

Modna stała się w ostatnim czasie także skóra ekologiczna. Jest to wprawdzie skóra sztuczna i modele te są znacznie tańsze niż te ze skóry prawdziwej, ale z pewnością zainteresują się nią ci, do których hobby należy troska o środowisko. Popularnością cieszą się kurtki z dodatkami - np. wysadzane cekinami. Modne na rok 2019 będą także ramoneski z falbanką, czy z futerkiem. Ramoneski znane są głównie z ciemniejszych kolorów, ale teraz popularniejsze stają się także beżowe. Jasne kolory zdecydowanie wpisują się wiosenną kolorystykę. Również lekki brąz cieszy się uznaniem - tego typu kolorystyka kojarzy się ze stylem dzikiego zachodu, co nadaje niewątpliwego charakteru osobie, która ją nosi.

Na stronie https://brendi.pl/pol_m_Kurtka-ramoneska-264.html znajdziemy jeszcze większą niż do tej pory ilość ramonesek różnych kolorów - od odcieni czerwieni, pomarańczy, czy żółci. Dla tych, którzy lubią nieco przewietrzyć szafę i chcą nieco poeksperymentować z kolorami, dedykowana jest właśnie ta opcja. Mimo że wiosna przywodzi na myśl głównie lekkie kolory, to nie należy również zapominać o kolorach czarnych. Dla tych, którzy wolą ciemne, klasyczne ramoneski również zostały przygotowane nowe fasony. Jednak nie tylko kolor stanowi inspirację na nowy rok. Ramoneski stały się znacznie bardziej funkcjonalne. Są one przygotowywane pod kątem różnych warunków pogodowych. Dla klienta najważniejszy jest komfort, toteż kurtki są dostosowywane do osób o różnych wymiarach. Jedne będą pasować bardziej kobietom, inne mężczyznom. W dodatku unikatowy wygląd ramonesek także sprawia, że jest to idealny wybór dla tych, którzy lubią się wyróżniać.

 

Artykuł sponsorowany

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz