img

5 osobliwości włoskiego życia, które chcesz pożyczyć

Wyobrażamy sobie Włochów jako ludzi wesołych i pełnych ducha, którzy mimo wszystko prowadzą spokojny tryb życia, ciesząc się każdą chwilą. Ponadto ci Europejczycy, z ich znaną pasją do pizzy, makaronu i wina, zdołali utrzymać swój status jednego z najzdrowszych narodów świata, drugiego po Hiszpanach.

1. Spędzać dużo czasu z rodziną i przyjaciółmi

Jak pisał Brodsky, człowiek potrzebuje człowieka, a Włosi chętnie podzielają opinię rosyjskiego klasyka. Rodzina i przyjaciele nie są biznesem, więc nie musisz planować spotkań z miesięcznym wyprzedzeniem. Są tam w każdej chwili, wszystko co musisz zrobić to zadzwonić. Obiady i kolacje, wieczorne spacery i bar w kręgu najbliższych to ważne elementy codziennej włoskiej rutyny.

Silne więzi społeczne zmniejszają stres i tym samym zmniejszają ryzyko chorób układu krążenia. Na przykład, badanie przeprowadzone przez włoską społeczność w Pensylwanii wykazało, że regularne wspólne spędzanie czasu i rozmowy przyczyniają się do tego, że mieszkańcy miasta Roseto są zdrowsi i szczęśliwsi od swoich sąsiadów.

2. Nie zapominaj, że życie to coś więcej niż tylko praca.

Kiedy wydaje się, że wszyscy wokół ciebie robią wszystko i osiągają sukces, trudno jest oderwać się od pracy i zwolnić. Jednak Włosi nie zmuszają się do bycia produktywnymi w każdej minucie. Dają sobie czas na relaks: odpoczywają od ekranów komputerów i smartfonów, by się rozejrzeć, a jednocześnie porozmawiać z kolegą o wynikach wczorajszego meczu. Mierzone tempo życia jest tym, co naprawdę się liczy. Ludzie w tym europejskim kraju pracują średnio 36 godzin tygodniowo i nie chcą zarobić wszystkich pieniędzy na świecie.

3. traktując ich jedzenie poważnie: żadnych pospiesznych przekąsek!

Posiłek we włoskim domu jest okazją do relaksu w towarzystwie ukochanej osoby i pogawędki o tym i o tym podczas posiłku: od przystawek po kawę i deser. Jest to rytuał, a nie automatyczny proces jedzenia w biegu lub przed ekranem komputera. Dla rodaków Mastroianni i Bellucci jedzenie jest źródłem nie tylko kalorii, ale i przyjemności. Nie obwiniać się za jedzenie pizzy czy żelaty to coś, czego można się nauczyć od włoskich smakoszy.

Włosi wolą kupować lokalne produkty w sezonie ich dojrzewania (w grudniu nie ma truskawek!). Takie jedzenie jest nie tylko znacznie smaczniejsze, ale i zdrowsze. "Po prostu nie wyobrażam sobie życia dalej niż 15 minut spacerem od rynku spożywczego. Świeże owoce i warzywa są dostępne dla prawie wszystkich we Włoszech. Znam osobiście rolników, a ten związek jest bezcenny", mówi Gina Tringali.

Dieta śródziemnomorska, zrównoważona dieta, do której przyzwyczaiły się Apeniny, przyczynia się również do dłuższego i szczęśliwszego życia Włochów, zmniejszając ryzyko chorób układu krążenia i raka.

Sprawdź promocje na produkty włoskie w Kaufland!

4. Zwracanie uwagi na ich wygląd zewnętrzny

Wydaje się, że ludzie z kraju, który od wieków tworzy piękno, miłość do piękna jest wchłaniana przez mleko matki. Nic więc dziwnego, że bez wysiłku udaje im się jednocześnie wyglądać stylowo i bez wysiłku. Codzienne ubrania Włochów są w większości proste, bez żadnych ekstrawagancji, ale zdecydowanie wysokiej jakości. Nie oszczędzają jednak na akcesoriach: markowa torba jest zawsze dobrą inwestycją. Pragnienie dobrego wyglądu nie znika z wiekiem. Pewna Włoszka wspomina: "Moja babcia nigdy nie myła włosów w domu. Chodziła do fryzjera trzy razy w tygodniu.

Jednym z elementów filozofii la bella figura jest umiejętność prezentowania siebie: trzymania się pewnie i z wdziękiem, uśmiechania się i nie lekceważenia dobrych manier. Włosi nie zapomnieli o nakazach swojej uroczej rodaczki Zofii Loren, która zauważyła, że wyrażenie "Piękno jest czymś więcej niż sumą atrakcyjnych cech" odzwierciedla prawdziwą prawdę.

5. Nie ukrywaj ich emocji

Włosi są bardzo emocjonalni i nie ukrywają swoich uczuć. Mówiąc to, co myślą, pozostają uczciwi wobec siebie i innych. Paskudne znoszenie czegoś z grzeczności nie jest o nich. "Uwielbiam to, że w zatłoczonym autobusie można wybuchnąć emocjami podczas rozmowy przez telefon komórkowy i nikt nie mrugnie okiem. Jest w tym coś, co pokazuje wolność", przyznaje Nicola, Angielka mieszkająca w Rzymie.

Mieszkańcy Półwyspu Apenińskiego nie boją się wydawać się bezbronni, dając pełną wolność swoim uczuciom i, jak się okazuje, nie na darmo. Ukrywanie doświadczeń prowadzi do problemów ze zdrowiem emocjonalnym i fizycznym: od trudności w komunikowaniu się z innymi po ryzyko przedwczesnej śmierci.

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz