Urlop spędzany w sanatorium nie musi się wiązać w dużym wydatkiem, wiele zabiegów może opłacić Narodowy Fundusz Zdrowia.
Jakie koszty ponosi Narodowy Fundusz Zdrowia?
W ramach NFZ sanatoria w Polsce oferują możliwość wykonania wielu bezpłatnych zabiegów. Warto jednak pamiętać, że darmowe są jedynie te w ramach uzdrowiskowego leczenia ambulatoryjnego, przepisane przez lekarza. Narodowy Fundusz zdrowia nie ponosi kosztów zakwaterowania ani wyżywienia w uzdrowisku – za to trzeba zapłacić niezależnie. Oto lista kilku sanatoriów, do których możesz się wybrać w ramach NFZ.
Sanatorium „Przy Tężni” w Inowrocławiu
Znajdujące się w centrum Parku Solankowego Sanatorium „Przy Tężni” działa już od ponad sześćdziesięciu lat. Przeprowadzane są w nim głównie zabiegi rehabilitacyjne obejmujące choroby: ortopedyczne, kardiologiczne, onkologiczne, neurologiczne, a także schorzenia dróg oddechowych, kręgosłupa. Ośrodek zajmuje się też rehabilitacją kobiet po mastektomii.
Zakład Leczniczy „Uzdrowisko Nałęczów”
„Uzdrowisko Nałęczów” to ośrodek leczniczy skupiający się głównie na leczeniu chorób kardiologicznych. Duża jonizacja powietrza w tym regionie sprzyja leczeniu chorób układu krążenia. Cały kompleks obejmuje dziesięć różnych obiektów, w tym również szpital kardiologiczny. Sam Nałęczów słynie m.in. z czystych wód, pochodzących z wapienno-żelaznych źródeł.
NZOZ Sanatorium Uzdrowiskowe „NAUCZYCIEL” w Szczawnicy-Zdroju
Pobyt w sanatorium z widokiem na pasmo Pienin, w otoczeniu lasów modrzewiowych, polecany jest głównie osobom z chorobami dróg oddechowych, narządu ruchu oraz układu trawiennego. Oferta ośrodka jest bardzo bogata, można skorzystać w nim aż z pięćdziesięciu różnych zabiegów relaksujących oraz leczniczych.
Sanatorium „GWAREK” w Goczałkowicach-Zdroju
Zespół Sanatoryjno-Szpitalny Rehabilitacji Narządu Ruchu, czyli sanatorium „GWAREK”, usytuowane jest w pobliżu parku i malowniczych stawów. Piękne, zielone tereny zachęcają do spacerów, a sam pobyt w środku rekomendowany jest osobom z problemami: ortopedycznymi, reumatologicznym oraz neurologicznymi.
22. Wojskowy Szpital Uzdrowiskowo-Rehabilitacyjny w Ciechocinku
Sanatorium w Ciechocinku oferuje kompleksowe zabiegi dla wojskowych i ich rodzin, jednak z jego usług mogą korzystać również osoby prywatne. Nowoczesny zakład przyrodoleczniczy wykonuje aż siedemdziesiąt rodzajów zabiegów, specjalizuje on się również w leczeniu wielu chorób, m.in.: kardiologicznych, laryngologicznych, układu oddechowego oraz narządu ruchu.
Komentarze (0)