Osoby zmagające się z suchym kaszlem wiedzą, że najbardziej uciążliwy jest on w nocy. Tym bardziej, gdy infekcja trwa długo. Dlatego nie jest dziwne to, że chcą one zrobić wszystko, by znaleźć ulgę. Najważniejsze zaś jest to, aby znaleźć przyczynę suchego kaszlu.
Przyczyny suchego kaszlu w nocy
Prawdą jest to, że suchy kaszel w nocy to odpowiedź organizmu na infekcję, dodatkowo wzmożona tym, że w nocy powietrze jest suche i dlatego właśnie gorzej się oddycha. W związku z tym, jeszcze przed wieczornym ułożeniem się do snu należy zatroszczyć się o to, by wywietrzyć sypialnie oraz pomieszczenie to odpowiednio nawilżyć. Optymalne nawilżenie powietrza w pomieszczeniu powinno wahać się pomiędzy 40% a 60%. Odchylenia w obie strony nie są wskazane, gdyż mogą wzmagać napady kaszlu nocą. Zainwestowanie w nawilżacz powietrza powinno więc pomóc pozbyć się problemu. Trzeba też wiedzieć, że suchy kaszel nocny występuje wówczas, gdy w powietrzu znajdują się alergeny na jakie dana osoba ma uczulenie.
Co zrobić, aby uspokoić napady suchego kaszlu?
Jeśli chcemy całkowicie pozbyć się napadów suchego kaszlu bądź przynajmniej je zniwelować to musimy pamiętać, że istotne będzie zadbanie o takie czynniki jak: odpowiednie nawilżenie pomieszczenia, systematyczne przyjmowanie płynów, wywietrzona sypialnia, czy zbilansowana dieta. Sprawi to, że suchy kaszel będzie mniej uporczywy. Jednak, kiedy przyczyną występowania suchego kaszlu jest stan zapalny to należy wybrać się do lekarza, który zapisze nam właściwe lekarstwo. Skutecznym środkiem jest Levopront, hamujący kaszel w drogach oddechowych. W jego składzie znajduje się lewodropropizyna, która nie wpływa na centralny układ nerwowy. Lek ten nie pobudza również organizmu ze względu na to, że nie ma w składzie kodeiny. Levopornt nie wchodzi w interakcje z innymi lekami, dzięki czemu jest bezpieczny dla alergików zmagających się z suchym kaszlem. Mogą też przyjmować go dzieci powyżej drugiego roku życia, u których powstanie stan zapalny.
Materiał partnera zewnętrznego
Komentarze (0)