img

Rowery treningowe - profesjonalny sprzęt do domu

Okres zimowy to czas, gdy coraz więcej osób, nie chcąc zupełnie rezygnować z jazdy na rowerze, przerzuca się na sprzęty stacjonarne, zapewniające jakościowy trening w warunkach domowych albo na siłowni. Rowery treningowe to odpowiednie rozwiązanie dla osób, które chcą ćwiczyć własną wytrzymałość i nie wypaść z formy, wtedy gdy drogi stają się oblodzone, a temperatury spadają poniżej zera. 

Kto może korzystać z roweru stacjonarnego?

Prosta konstrukcja roweru stacjonarnego, sprawia, że mogą z niego korzystać zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Rowerki treningowe to dobra alternatywa dla tradycyjnej jazdy, w momencie gdy warunki pogodowe na zewnątrz są niesprzyjające lub gdy nie mamy czasu, aby udać się na dłuższą przejażdżkę. Korzystając z tego rodzaju sprzętu, możemy swobodnie dostosowywać poziom natężenia, który chcemy wykorzystać w codziennym treningu. Dzięki odpowiedniej regulacji obciążenia z rowerku mogą korzystać osoby dopiero zaczynające swoją przygodę z treningami, którym zależy na stopniowej poprawie kondycji fizycznej.  Z profesjonalnego sprzętu, będą korzystali też profesjonalni kolarze, którzy chcą mieć możliwość przeprowadzenia jakościowego treningu w dowolnym miejscu czy czasie. 

Czym kierować się w trakcie wyboru roweru treningowego? 

Dobierając odpowiedni sprzęt, przede wszystkim powinieneś zwrócić uwagę na jego funkcje, które pozwolą dopasować model, w pełni odpowiadający twoim potrzebom. Wśród bogatej oferty producentów znajdziesz m.in. rowery pionowe, mechaniczne czy magnetyczne. Jednym z najpopularniejszych modeli jest rowerek spinningowy, który umożliwia przeprowadzenie jakościowego treningu, stymulującego poszczególne partie ciała. 

Rower spinningowy świetnie sprawdza się w przypadku treningu cardio oraz rozgrzewki. Zaprojektowany został przede wszystkim z myślą o osobach, które uprawiają kolarstwo zawodowo i nie mogą sobie pozwolić na zbyt długie przerwy w treningach. Koło zamachowe w tego rodzaju sprzęcie jest napędzane łańcuchem, co gwarantuje wrażenia bardzo zbliżone do tych, których doświadczamy w trakcie korzystania z tradycyjnego roweru. W przypadku rowerów pionowych pozycja naszego ciała będzie znacznie bardziej pochylona, w związku z czym ten rodzaj treningu przypadnie do gustu przede wszystkim wielbicielom szosówki. 

Zalety treningu na rowerze stacjonarnym

Rower treningowy posiada wiele zalet, można z niego korzystać we własnym domu, w klubie fitness czy na siłowni. Z tego rodzaju sprzętu mogą swobodnie korzystać ludzie w różnym wieku, swobodnie dostosowując parametry do wydolności własnego organizmu. Trening na rowerze pozwala pozbyć się zbędnych kalorii i odzyskać smukłą i wysportowaną sylwetkę. Regularnie używając tego rodzaju sprzętu, możemy w efektowny sposób wzmocnić mięśnie ud, łydek oraz pośladków i zapewnić sobie kompleksowy trening wydolnościowy. Ćwicząc z wykorzystaniem rowerka stacjonarnego, nie powodujemy nadmiernego obciążenia kolan czy stawów. 

Profesjonalny rower treningowy pozwoli ci wykonać jakościową rozgrzewkę i odpowiednie ćwiczenia, których skutkiem będzie wysportowana sylwetka i wzrost wytrzymałości.

Artykuł partnera

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz