img

Jakie wybrać rękawiczki na siłownię?

Ćwiczenia na siłowni to doskonała forma aktywności fizycznej, bowiem dobrze dobrane zapewniają rozwój wszystkich partii ciała. Nic więc dziwnego, że w obecnych czasach tak wiele osób decyduje się na zakup karnetu i regularne treningi. Posiadanie odpowiedniego stroju, czyli koszulki, spodni, butów sportowych, nie jest niczym niezwykłym i większość trenujących zdaje sobie sprawę z istotności tych elementów garderoby. Wiele osób zapomina jednak o tak ważnych akcesoriach jak rękawiczki na siłownię. Co warto o nich wiedzieć?

Rękawiczki na siłownię wcale nie należą do zbędnych gadżetów. Wprost przeciwnie! To niezwykle istotne wyposażenie osób trenujących na siłowni, dlatego każdy powinien je posiadać. Dzięki rękawiczkom chroni się skórę przed otarciami i odciskami, a ponadto rękawiczki gwarantują lepszy chwyt sztangi i minimalizują ryzyko jej wyślizgnięcia się z dłoni. Z tego względu sportowcy trenujący podnoszenie ciężarów, ćwiczący z hantlami czy na atlasie powinni bezsprzecznie zaopatrzyć się w tego rodzaju zabezpieczenie. Jakie rękawiczki fitness warto kupić?

Tekstylne rękawiczki na siłownię

Podstawowym poblemem przy zakupie rękawiczek jest wybór materiału, z którego są wykonane. To on w głównej mierze wpływa na solidność tych produktów i komfort ich użytkowania. W sklepach znaleźć można m.in. rękawice tekstylne, dość popularne, ale też nadające się w głównej mierze dla początkujących miłośników treningu na siłowni. Czym się charakteryzują tego rodzaju produkty?

1)Są tanie, dlatego sprawdzą się u osób, które dopiero zaczynają przygodę z siłownią i jeszcze nie wiedzą, czy będą kontynuować treningi.

2)Nie nadają się do intensywnych ćwiczeń, bowiem szybko ulegają zniszczeniu.

3)Nie przepuszczają powietrza, więc ich dłuższe noszenie może powodować dyskomfort.

Skórzane rękawiczki na siłownię

W sklepach, oprócz rękawic tekstylnych, można też znaleźć rękawice skórzane. Te produkty to już bardziej profesjonalne wyroby, które cieszą się dużym zaufaniem sportowców. Znacznie wyróżniają się na tle rękawic tekstylnych, bowiem oferują o wiele lepsze parametry i gwarantują wysoki komfort użytkowania. Co dobrze jest wiedzieć o skórzanych rękawiczkach na siłownię?

1)Są bardzo wytrzymałe, dlatego można z nich korzystać nawet przez wiele lat, bez względu na stopień intensywności ćwiczeń.

2)Wykonane z oddychającego materiału zwiększają wygodę treningu.

3)Dobrze dopasowuję się do dłoni.

4)Są droższe od rękawiczek tekstylnych, dlatego powinny być wybierane przez osoby ćwiczące regularnie.

O czym jeszcze pamiętać, kupując rękawiczki fitness?

Rękawiczki na siłownię powinny być dobierane nie tylko ze względu na materiał. Bardzo ważny jest ich rozmiar. Jeśli będą zbyt ciasne, ich użytkowanie może powodować drętwienie dłoni, a nawet ból. Zbyt luźne rękawiczki mogą z kolei doprowadzić do sytuacji niebezpiecznych, np. wyślizgnięcia się sztangi z dłoni. Dlatego przed zakupem rękawiczki zawsze należy przymierzyć. W sklepach można także dostać rękawice z dodatkowym usztywnieniem nadgarstka, co zwiększa tylko bezpieczeństwo treningów.

 

Materiał zewnętrzny

Redakcja

sekretciala.pl

Zobacz również

Komentarze (0)

Zostaw komentarz